Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
Hledejte cokoli zde na webu
DomůKulturaPozvánky na akceNárodní technická knihovna slaví 300 let, nabízí exkurze zdarma

Národní technická knihovna slaví 300 let, nabízí exkurze zdarma

Národní technická knihovna slaví 300 let, nabízí exkurze zdarma

Národní technická knihovna (NTK) nabízí po celý rok 2018 mimořádné a bezplatné exkurze po nejmodernější a největší technické knihovně v České republice. Prohlídky určené široké veřejnosti jsou součástí oslav 300. výročí od založení knižního fondu NTK.

Komentované exkurze svého sídla v Praze Dejvicích nabízí NTK běžně zdarma jen studentům středních, vyšších odborných a vysokých škol a dále pracovníkům výzkumných a vývojových pracovišť, knihoven a informačních center. V ostatních případech je prohlídka zpoplatněna.  „V letošním roce ale chceme to nejlepší z NTK ukázat bezplatně všem zájemcům a připomenout tak, že sloužíme jako zdroj technických informací již po tři staletí,“ uvedl tiskový mluvčí NTK Pavel Hortig.

Během exkurze se návštěvníci seznámí s historií a nabízenými službami NTK. Prohlédnou si architekturu nové budovy a dozvědí se mnoho zajímavostí. Uvidí například věrnou kopii dekretu z roku 1717, kterým zemské stavy jmenovaly Ch. J.  Willenberga prvním stavovským profesorem inženýrství, a položily tak základy dnešní ČVUT i NTK. Architektonicky oceňovanou knihovnu si projdou od přízemí po nejvyšší patro.

Hodinová exkurze proběhne vždy třetí pátek v měsíci. Prohlídka startuje v 10 hodin a sraz zájemců bude před recepcí u vchodu NTK3. Maximální počet účastníků je 15 osob. Předem si ale musí své místo zarezervovat prostřednictvím webového formuláře.

Národní technická knihovna je největší a zároveň nejstarší knihovna technické literatury v České republice. V moderní budově v centru Kampusu Dejvice nabízí klíčové informační zdroje, kvalitní služby a velkorysý prostor pro studium a týmovou práci. Funguje také jako společenské centrum s galerií, kavárnou a konferenčním sálem. Více informací na www.techlib.cz

 

Facebook komentáře

Sdílejte články