Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
DomůKulturaPozvánky na akceMuzeum hlavního města Prahy pořádá výstavu Tisíc barev pohádky

Muzeum hlavního města Prahy pořádá výstavu Tisíc barev pohádky

Muzeum hlavního města Prahy pořádá výstavu Tisíc barev pohádky

Muzeum hlavního města Prahy v rámci Festivalu české a slovenské tvorby pro děti v Praze hostí od 7. listopadu 2018 do 7. ledna 2019 výstavu Tisíc barev pohádky připravenou spolkem BONA FIDE. Výstava návštěvníky seznámí s ilustrací pro děti s vánoční tematikou od slovenského výtvarníka Vladimíra Krále. Výstava bude probíhat v hlavní budově muzea na Florenci v přednáškovém sále a součástí jsou i spolkem připravené doprovodné programy, a to zejména pro děti a školy.
Muzeum hl. m. Prahy se jako každoročně zapojuje do programu

Vladimír Král

Festivalu české a slovenské tvorby pro děti, v rámci kterého návštěvníky seznámí s výstavou Tisíc barev pohádky připravenou spolkem BONA FIDE. Obsahem výstavy jsou dětské knižní ilustrace Vladimíra Krále s vánoční tematikou. Vladimír Král je předním slovenským výtvarníkem, je autorem ilustrací například ke knížkám Dvě pohádky: Jak šlo vejce na vandr, Tři prasátka Margity Príbusové a Márie Rázusové-Martákové nebo ke knižnímu příběhu Jako by tu tisíc dětí bylo Adolfa Heyduka.
V rámci výstavy budou probíhat doprovodné programy pro veřejnost, pro děti a jejich rodiče i pro předškolní a školní skupiny. Program zahrnuje workshopy a divadelní představení. Jedním z vedoucích workshopů bude i sám ilustrátor Vladimír Král.
Festival české a slovenské tvorby pro děti je určený především dětem všech věkových kategorií, jejich rodičům, prarodičům, pedagogům, návštěvníkům kulturních institucí, turistům i slovenské komunitě žijící v Praze. Festival představuje literaturu, výtvarné umění a loutkářství.

Výstava

Doprovodné programy:

Workshopy pro MŠ a 1. stupeň ZŠ (5–10 let)
6. listopadu 2018 Jako by tu tisíc dětí bylo – vyprávění k výstavě – Petr Šrámek, Vladimír Král a zástupci vydavatelství Albatros
7. listopadu 2018 Alžbetka a jej cesta časem – workshop, ilustrátor Vladimír Král
9. listopadu 2018 Kouzelné Vánoce – workhop, Alice Pokorná
30. listopadu 2018 Vánoční leporelo – autorská mini kniha, workshop, Sylva Francová
6. prosince 2018 Tajemství – co v sobě schovává vánoční dárek, workshop, Alice Pokorná
7. prosince 2018 Vánoce na Marsu – workshop, Sylva Francová

Začátek vždy v 10.00 hodin, délka programů: 90 minut

Výstava

Zahájení

 

Facebook komentáře

Sdílejte články