Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
Hledejte cokoli zde na webu
DomůKulturaPozvánky na akceV Malostranské besedě vystoupí Lili Marlene spolu s Precedens

V Malostranské besedě vystoupí Lili Marlene spolu s Precedens

LILI MARLENE

V Malostranské besedě vystoupí Lili Marlene spolu s Precedens

V pražské Malostranské besedě se exkluzivně na jednom pódiu potkají kapely Lili Marlene a Precedens v čele s Ivou Marešovou. Společný narozeninový koncert vynikajících muzikantů se uskuteční v úterý 20. června od 20,30 hodin.

„Obě formace jsou zárukou pořádné dávky rockové muziky, neutuchající energie a fenomenální show. Úterní koncert nejen díky tomuto spojení bude netradiční, navíc narozeninový, tak si ho rozhodně nenechte ujít. Čekají vás původní skladby i novinky, nápadité texty, vynikající muzikanti a především dva výrazné ženské hlasy. Za Lili Marlene je to Dáša Součková, za Precedens pak Iva Marešová. Vstupenky seženete za 200 korun,“ popisuje mluvčí Malostranské besedy Tomáš Kopečný.

Hudební skupina Lili Marlene je autorským projektem klávesisty a kapelníka Martina Němce, který žánrově směřuje k rockově futuristickým šansonům. Kapela vznikla v roce 2003 a je složena z vynikajících muzikantů, kterými jsou kromě Martina Němce kytarista Jan Šobr, trumpetista Miroslav Barabáš, klávesista a programátor Pavel Nedoma, bubeník Radek Doležal a baskytarista Petr Kohut. Seskupení vévodí expresivní alt zpěvačky Dáši Součkové. V roce 2014 vydali album s názvem Vrány a havrani.

Precedens je česká rocková hudební skupina, která byla založena v roce 1982. Vedoucím a autorem hudby je opět Martin Němec. Kapelou v průběhu let prošla řada významných osobností, mezi nimiž byli například známý písničkář Jan Sahara Hedl, zpěvák Petr Kolář či zpěvačka Bára Basiková, která se po několikaleté pauze v roce 2005 ke spolupráci vrátila a nahrála s kapelou zatím poslední studiové album s názvem Aurora/Abpopa. Nyní kapela svůj soubor omladila a vévodí jí fenomenální hlas Ivy Marešové.

ZDROJ: TOPART MEDIA

Facebook komentáře

Sdílejte články