Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
DomůKulturaPozvánky na akceLegendární kapely Bílá nemoc a Panika se potkají na jednom pódiu Malostranské besedy…..

Legendární kapely Bílá nemoc a Panika se potkají na jednom pódiu Malostranské besedy…..

Legendární kapely Bílá nemoc a Panika se potkají na jednom pódiu Malostranské besedy…..

Legendární kapely Bílá nemoc a Panika se potkají na jednom pódiu Malostranské besedy a nabídnou dvojitou dávkou rockově folkového nářezu

 V pátek 26. srpna se v hudebním klubu Malostranské besedy potkají dvě legendy. Na jednom pódiu spolu zahrají folkrocková Bílá nemoc v čele se zpěvákem Zdeňkem Hříbalem a rocková dámská formace Panika se zpěvačkou Evou Volnou v hlavní roli. Dvojkoncert startuje od 21 hodin.

Bílá nemoc a Panika spolu již dlouhou dobu tvoří skvělý koncertní tandem a jsme rádi, že se k nám společně pravidelně vracejí. Bílá nemoc se svými folkrockovými baladami i bigbítovými peckami, Panika zase s chytlavými melodiemi a výbornými vícehlasy. Obě kapely spojuje radost z živého hraní, do kterého dávají spoustu energie a nadšení. Vstupenky na tento dvojitý hudební zážitek stojí 150 korun,“ zve fanoušky na koncert šéf produkce Malostranské besedy David Dvořák.

Bílá nemoc vznikla v roce 1990 z popudu dvou hudebníků a lékařů Tomáše Poláčka a Zdeňka Hříbala jako elektrifikovaný nástupce úspěšné folkové kapely Bonsai. Na kontě má čtyři studiová alba a jednu živou desku z Malostranské besedy. Kapela i přes tragická úmrtí kapelníka Tomáše Poláčka a textaře Františka Stralczynského nepřestala fungovat a pokračovala v hudební činnosti. V současné době hraje v sestavě: Zdeněk Hříbal (zpěv), Ivan Němec (baskytara, zpěv), František Pokorný (kytara, zpěv), Milan Martínek (kytara) a Petr Krejčí (bicí).

Panika je dámská rocková kapela založená roku 1986 zpěvačkou Evou Volnou, která se rozhodla opustit ostravskou skupinu Eso a odstěhovat se do Prahy. Paniku poskládala z dalších vynikajících hudebnic, které tehdy působily v kapelách Dybbuk a Hokaido. Na začátku 90. let skupina natočila svoje jediné album s názvem Panika a poté její činnost na dlouhou dobu utichla. Z repertoáru se staly největšími hity skladby jako Holky z tý druhý party, Bezděz nebo Tak ať.

bila_nemoc

Facebook komentáře

Sdílejte články