Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Pozvánky na akce

Kulturní tip – DAYS OF JERUSALEM v Praze – 21.-23.června.

Komiks Mike’s place představí 21.6. od 17:00 v novém kulturním prostoru na Stalinu na Letné jeden z jeho autorů Joshua Faudem. Joshua Faudem a americký novinář Jack Baxter se před dvanácti lety rozhodli natočit dokumentární film o bluesovém baru Mikes place na telavivské pláži, ve kterém se potkávala pestrá směsice místních hostů a lidí ze všech koutů světa.

Necelý měsíc po začátku natáčení, 30. dubna 2003, se však bar Mikes Place stal terčem teroristického útoku sebevražedného atentátníka. O 21.6. bude na Stalinu od 13:00 do půlnoci otevřen originální bar Mike’s place.
Cestovatelský stand-up s projekcí zastoupí poutník Ladislav Zibura, který na Stalinu vystoupí 21.6. od 18:45 se svým přednáškovým cyklem 40 dní pěšky do Jeruzaléma.
Kulinářský workshop Jeruzalémských kuchařů proběhne 21.6. od 13:00 na Stalinu. I tentokrát se můžete těšit na dvě kuchařské osobnosti pocházející z Jeruzaléma, a to palestinského šéfkuchaře Kamela Hashlomona a jeho izraelského kolegu Ilana Garousiho, oba jsou milovníci Prahy a dobrého blízkovýchodního jídla.
Hudební fanoušci by si neměli nechat ujít vystoupení vokálního tria The Hazelnuts, kteří zahrají na Stalinu 21.6 od 14:00 a 17:45, poté 23.6 od 19.00. Přesná souhra tří hlasů a dobových nástrojů – včetně valchy, kontrabasu a kytary, příležitostně také žesťové sekce – vrátí posluchače na chvíli v čase do New Orleans počátku dvacátého století.
Moderní tanec bude zastoupen vystoupením s názvem White Piece, které se ve Studiu Alta uskuteční 22.6. od 20:00 a 23.6. od 20:00 v NODu. White Piece vzniklo spoluprací jeruzalémské choreografky Sofie Krantz s českými tanečníky v průběhu její rezidence v Plzni.
Film Tančící Arabové, který byl nominován na 4 výroční izraelské filmové ceny v roce 2014 se bude promítat 22.6. v Letním kině STALIN od 21:30. Další izraelský snímek, Večírek na rozloučenou, který získal Cenu diváků minulý rok na festivalu v Benátkách se bude promítat 23.6. ve stejný čas na stejném místě.
Days of Jerusalem je nepolitický multikulturní festival, jehož cílem je v České republice prostřednictvím tamních umělců zprostředkovat realitu Jeruzaléma, města, ke kterému se celkově vztahuje naše evropská kultura. Letošní ročník se uskuteční v Plzni od 19. do 20. června a pak v rámci ozvěn v Praze 22. a 23. června. Připraven je atraktivní program pro různorodá publika a věkové kategorie – vedle výstavy volného umění a designu Identita například také filmové projekce, koncert jeruzalémského hip hopu, zajímavé přednášky, workshopy. Návštěvníci festivalu mohou okusit speciality jeruzalémské kuchyně palestinského a izraelského šéfkuchaře, zhlédnout koprodukční taneční představení v choreografii Sofie Krantz a devíti českých tanečníků či navštívit Jeruzalémskou kavárnu.

ZDROJ: 2MEDIA

Podobné příspěvky

Den Evropy 2016 na Střeleckém ostrově podpoří Gipsy.cz či zpěvačka Lenny

Šebík

Festival Maker Faire Prague zve celou rodinu na výstaviště. Co si s dětmi můžete vyzkoušet?

Monika Nováková

KONCERTY V STARÉ PRAZE 2015 – www.sinton.cz

Šebík

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady