Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Pozvánky na akce

Křest CD TROJKA

Křest CD Trojka

Do třetice Trojka: Kapela Bůhví vydává po 9 letech novou desku a pokřtí ji v Malostranské besedě v Praze

Praha, 17. října 2016 – Kapela Bůhví v čele s kytaristou a zpěvákem Martinem Hrubým vydává po devíti letech nové album. Třetí deska v pořadí nese název Trojka a bude slavnostně pokřtěna v úterý 18. října od 20,30 hodin v pražské Malostranské besedě. Kmotrem desky se stal Robert Nebřenský. Speciálním hostem koncertu bude hudební producent desky Yarda Helesic.

„Bůhví mají na kontě tři desky, z nichž každá je jiná. První demo nahrávky byly převážně folkové. Následně na první desce Akt se mísily vlivy kubánské, balkánské, orientální, ruské i afro-americké hudby a byla označována jako Czech World Music. Druhé album Hodina pak směřovalo k popu a třetí deska Trojka? Přijďte si ji poslechnout naživo.

Vznikala devět let, je dospělejší a svobodně rozkročená mezi popem a folkem,“ popisuje šéf produkce Malostranské besedy David Dvořák.

Kapela Bůhví vznikla v roce 1995 na gymnáziu Přípotoční z popudu muzikanta Martina Hrubého. Dvorním textařem kapely se stal jeho spolužák Vojtěch Probst. Jako autorská dvojice spolu fungují dodnes a repertoár kapely stojí na jejich společné tvorbě. V minulosti autorsky přispívali Ondřej Brzobohatý a Pavel Trojan. Dnes kapela hraje v sestavě Martin Hrubý (kytara, zpěv), Petr Ševčík (kytara, zpěv), Viktor Kracik (klávesy) a Tomáš Makovský (bicí, zpěv).

„Koncert bude mít i vzácné hosty. Kmotrem celé desky se stal herec, textař a kytarista Robert Nebřenský, známý ze skupiny Vltava nebo například Divadla Sklep. Vystoupí i speciální host Yarda Helesic, hudební producent celé desky. Vstupenky na koncert seženete za 150 korun,“ dodává David Dvořák.

ZDROJ: TOPART MEDIA

Podobné příspěvky

Festival Hrady CZ slaví 15 let a oznamuje kompletní program v čele s kapelou Kryštof

Šebík

V pátek a v sobotu 3. a 4. srpna pokračuje festival HRADY.CZ na malebném Rožmberku nad Vltavou

Šebík

Festival chutí a kuchařská show vás čekají již tento víkend v trojské botanické zahradě

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady