Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
DomůKulturaPozvánky na akceKouzelnická show Ondřeje Pšeničky se vrací do Prahy

Kouzelnická show Ondřeje Pšeničky se vrací do Prahy

kozelnik Ondrej Psenicka

Kouzelnická show Ondřeje Pšeničky se vrací do Prahy

Světově známý kouzelník Ondřej Pšenička se opět vrací do Kolowratského paláce se svým představením 52 Lovers. Show plnou humoru, inspirace a originálních kouzel už viděli diváci v Hollywoodu i Las Vegas.

kouzelnik a divaciPřestože Ondřej Pšenička pochází z České republiky, svou kariéru vybudoval za oceánem a jako kouzelník se proslavil po celém světě. Jako první Čech se zúčastnil nejznámější americké kouzelnické show Penn & Teller: Fool Us, v níž se nejuznávanější mistři magie pokoušejí odhalit tajemství soutěžících kouzelníků. Pšeničkovi se podařilo svými kouzly přelstít porotu a jako jediný Evropan v soutěži zvítězil dokonce dvakrát, a vyhrál tak jedinečnou příležitost vystoupit na závěr celé show v Las Vegas.

Moderní magii se věnuje již přes dvacet let. Dvakrát vyhrál juniorské mistrovství republiky a následně pokračoval v získávání ocenění pod taktovkou česko-švédského kouzelníka Eve´n Alana. V roce 2005 zanechal studia na ekonomické škole, aby se mohl naplno věnovat profesionální kouzelnické kariéře. Chuť zlepšovat se ho přivedla na pražskou hereckou školu a dále na Lee Strasberg Theater & Film Institute v Los Angeles, kde studoval také herectví. V kouzelnickém umění se vzdělával na Academy of Magical Arts v Hollywoodu.

Jako jediný český kouzelník pravidelně vystupuje ve slavném hollywoodském Magic Castlu.

V únoru se Ondřej Pšenička opět představí v Praze se svou kouzelnickou show 52 Lovers. Od své premiéry v listopadu 2015 toto představení plné humoru, inspirace a originálních kouzel již předvedl v Hollywoodu, Las Vegas a procestoval s ním mnoho dalších zemí včetně Portugalska, Španělska nebo i Ruska. Pravidelně se však vrací i do Čech, kde v Kolowratském paláci odehrál přes třicet téměř vždy vyprodaných představení.

Žádné podobné představení v Čechách není už jen proto, že se kouzelníci bojí, že by nikdo na více jak hodinové mikromagické představení nepřišel. 52 Lovers ale prolíná divadlo s kouzly takovým způsobem, že z představení odcházíte s rozzářeným úsměvem a vůbec si neuvědomíte, že jste právě viděli hodinu a čtvrt karetních triků,“ říká Ondřej Pšenička.

Se svou show 52 Lovers Ondřej Pšenička tentokrát okouzlí diváky pražského Kolowratského paláce hned dvakrát. První představení v sobotu 1. února bylo uvedeno v češtině a v sobotu 8. února bude v angličtině. Předprodej vstupenek za 350/250 Kč probíhá v síti GoOut.

Repríza: 8. února 2020

Foto: Martin Večeřa

Pavla Haluzová
e- mail: pavla@ondrejpsenicka.cz

Nikola Orozovič
e-mail: nikola@ondrejpsenicka.cz

 

Facebook komentáře

Sdílejte články