Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Pozvánky na akce

Kapela druhá tráva oslaví své 25. narozeniny na letním turné s americkou legendou..

Druhá tráva oslaví své 25. narozeniny na letním turné s americkou bandžovou legendou Tonym Trischkou

Praha, 20. července 2016 – Kapela Druhá tráva v čele s Robertem Křesťanem si letos připomíná výročí 25 let své existence a v oslavách pokračuje i v rámci letního turné během července. Koncertní šňůru po České republice zakončí v Praze na Střeleckém ostrově, kde s nimi jako host vystoupí i americká bandžová legenda s českými kořeny Tony Trischka. Koncert proběhne ve čtvrtek 21. července od 19,30 hodin.

„Muzikanti v čele se zpěvákem Robertem Křesťanem si letos připomínají pětadvacáté výročí vzniku a společné turné s americkou legendou je součástí oslav. S Tonym Trischkou však nehrají poprvé, v minulých letech se již několikrát spojili a jeli společná turné jak v Česku, tak v zahraničí. Co se týče pětadvacátých narozenin, kapela je slavila se svými pražskými fanoušky již v únoru u nás v Malostranské besedě a jsme rádi, že si nyní pro další pražskou zastávku vybrali právě Střelecký ostrov,“ uvádí mluvčí Letňáku 2016 – Léta pro Pražany na Střeleckém ostrově Tomáš Kopečný.

Druhou trávu založili v roce 1991 Robert Křesťan a Luboš Malina po svém odchodu od bluegrassových Poutníků. Od počátku svého vzniku je řazena mezi špičku na folk & country scéně v České a Slovenské republice. V současné době kapelu doplňuje Luboš Novotný (dobro, lap steel, vokály), Tomáš Liška (kontrabas), Emil Formánek (kytara, mandolína, vokály) a Kamil Slezák (bicí, perkuse). Jako jedna z mála českých kapel pravidelně vyjíždí koncertovat do Ameriky, za sebou tam již má kolem třiceti turné s velmi pozitivním ohlasem u lidí. Také spolupracují či v minulosti spolupracovali s řadou významných osobností jako Peter Rowan, Davey Spillane, Andy Owens, Charlie McCoy či již zmíněný Tony Trischka.

„Tony Trischka je díky vlastnímu stylu plného barevných a nepředvídatelných zvratů, skvělého rytmu a precizního timingu považovaný za jednoho z největších světových bandžistů. Jeho avantgardní styl hry ovlivnil celé generace progresivních hráčů po celém světě. K jeho nejznámějším žákům patří například „superhráči“ jako Béla Fleck a Alison Brown. Chcete-li si ho poslechnout naživo, máte jedinečnou příležitost právě na koncertech Druhé trávy,“ dodává Tomáš Kopečný. Vstupenky na sezení stojí 350 Kč (předprodej) a 400 Kč (na místě), vstupenky na stání 250 Kč (předprodej) a 300 Kč (na místě).

ZDROJ : TOPART  MEDIA

zpěvák  Tony  Trischka
zpěvák Tony Trischka

Podobné příspěvky

Populární Dětský den a benefiční koncert Kdo má rád letos už po osmé, a to na zámku Nové Hrady. Vstupenky jsou už v prodeji

Monika Nováková

HOLIDAY WORLD 2017 opět na pražském Výstavišti v Holešovicích

Šebík

Únor bude v trojské botanické zahradě patřit lásce Vydejte se na romantické rande do skleníku Fata Morgana nebo do spící zahrady

Jaroslav Hauer

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady