Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Pozvánky na akce

My jsme tady taky! Den Pro rodinu

“Statisíce rodičů se v naší zemi denně starají o své děti. Pouze rodina je základem zdravého a prosperujícího národa. Pojďte s námi upozornit na její nedoceněnou roli” Takto vyzívají pořadatele akce Den Pro rodinu, které začíná 13. 8. 2016 ve 14 hodin na Ovocném trhu v Praze odkud se společně všichni zúčastnění vydají centrem Starého města na Kampu. Od 15 hodin zvou pořadatelé ke strávení letního sobotního odpoledne v parku na Kampě, kde je připraven bohatý program pro celou rodinu.

Každý den se statisíce rodin, založených na manželství muže a ženy, v naší zemi starají o své děti. Je to každodenní, nikdy nekončící, náročná, ale smysluplná a radostná práce.

Jan Gregor dále uvádí v našich rodinách vychováváme malé, dospívající, mladé občany své země, nové daňové poplatníky – prostě ty, kteří jsou budoucností národa. A děláme to nesmírně rádi, s velkou chutí, odvahou, nadšením, neúnavně a s láskou!

Atmosféra ve společnosti, ale též daňový systém bohužel nezvýhodňují ty, kteří zodpovědně plní náročnou úlohu výchovy nových generací. Ba právě naopak, odměňuje paradoxně jednotlivce, kteří si vyberou pohodlný a ničím a nikým nevázaný životní styl, v němž žijí tak, jako by svět patřil pouze právě aktuálně žijící generaci. Naši volbu radostného předávání bohatství lidské lásky, která nepočítá, ale dává sama sebe nikomu nevnucujeme. Chceme jen upozornit na to, že my jsme tady taky!

Proč?

  1. Protože chceme upozornit na nedoceněnou roli rodiny a nastartovat změnu!
  2. Chceme omezit výrazné dopady majetkové nerovnosti, které zažívají rodiny v okamžiku narození potomků, zvláště je-li jich více.
  3.  Chceme zamezit agresivnímu prosazování homosexuálního životního stylu jako zcela rovnocennému tradičním svazkům ve školách. Děje se tak denně pod záminkou prevence homofobie či transfobie a jde o zcela umělé zastrašování.
  4. Chceme zamezit prosazování genderové ideologie prostřednictvím školního vzdělávání a veřejnoprávních médií.
  5. Chceme, aby všichni věděli, že rodina je bohatství, které nikdy nic nenahradí. Ale není zadarmo.
  6. Investic tímto směrem se nebojíme!

Napsali o nás

Polovina manželství dnes končí rozvodem a mnozí už ani do manželství nevstupují. A mnozí lidé se bojí mít děti. Nicméně průzkumy veřejného mínění stále znovu potvrzují, že to, po čem lidé stále nejvíc touží, jsou dobré partnerské a rodinné vztahy. Ano, založit rodinu – to chce odvahu! Ano, rodina je křehká a hodně nás stojí. Bezcenných věcí můžeme mít hodně a hned. Jsem rád, že i v naší zemi existuje hnutí, které se nespokojí s povrchností a usiluje o krásné, zdravé, silné rodiny i v situaci, kdy mnozí volí jen snadná a bezbolestná řešení. Hodně zdaru, stateční lidé!

Dan Drápal, český evangelikální teolog, kazatel a publicista

Rodina, jako nejstarší instituce, nevznikla jako dobrý nápad člověka, aby se časem měnila, jak to zrovna vyhovuje. Rodina je geniálním, univerzálním a nadčasovým tvůrčím činem Stvořitele a vyplatí se o ni pečovat. Těší mě, že organizace, politické strany a společnosti, kterým není současná krize rodin lhostejná se spojili a vystupují na podporu rodiny. Jedním z počinů je skvělá srpnová akce „Den pro rodinu”.

Daniel Fajfr, kazatel, předseda Rady Církve bratrské a předseda Ekumenické rady církví v ČR

Každá doba přináší nové výzvy, které jsou platné napříč generacemi. Přesto je tato výzva určena nejvíc těm, kteří nyní staví a budují své vztahy a svůj život: neopouštějte rodinu pro jiné nestabilní a nejisté formy soužití. Dejte dětem jistotu a bezpečí.

Marie Nováková, mluvčí Národní týden manželství NTM podporuje manželství i rodinu

Podobné příspěvky

5.4. Seznamovací večírek 45+, živá hudba

Šebík

Radnice Prahy 2 vystavuje návrh pomníku Milady Horákové

Redakce

Pátý ročník HARFANDĚNÍ – 7. září 2016 od 14 hodin

Afri

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady