Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Pozvánky na akce

Jiří Denk – Dobrodružství v Antarktidě na plachetnici Altego II

Jiri Denk

Jiří je mořeplavec a cestovatel. Se svojí lodí Altego obeplul celý svět, a ta se tak stala 7. českou lodí, které se to v historii naší země podařilo. Byl 2. českou plachetnicí, jejíž posádka vystoupila na Mys Horn – tzv. Mount Everest pro mořeplavce.

Altego IIJiří Denk je zkušený mořeplavec a objevitel neznámých míst. Právě vyplul na své plachetnici Altego II na další část cesty kolem světa a okolo obou Amerik. Svět už ale jednou obeplul se svou první plachetnicí Altego I, jako dvanáctý Čech v historii. Vyplul z Nového Zélandu přes Fidži a Šalamounovy ostrovy, Indonésii a Singapur na Maledivy, Seychely, Madagaskar a do Brazílie, aby cestu ukončil opět na Nové Zélandu.
Na lodi běžně tráví 5 měsíců v roce a spolu s ním se většinou plaví i manželka Petra a malá dcerka Hanička. Povídali jsme si o dalších plánech, o plavbách mezi ledovými krami i o tom, jaké to je plout přes oceán úplně sám.
Když se neplaví, koučuje, inspiruje a motivuje firmy a věnuje se řadě dalších aktivit, které těsně souvisí s rozvojem osobnosti. A některé probíhají i na jachtě, protože mořeplavba prověří opravdu každého. Ze svých cest si odnesl zážitky na celý život.

Veronika Votavová, veronika.votavova@yachting.com

 

Obsah přednášky

Promítání o jedinečné a rekordní plavbě severozápadní cestou Grónsko, Kanada, Aljaška, 3500Nm aneb z Antarktidy do Antarktidy za rol a půl. Poutavé povídání o cestování Jiřího, Petry a pětileté Haničky Denkových o tom, jak první česká loď v historii proplula v srpnu 2019 Northwest Passage.

Cena za přednášku 150 Kč/ osobu. Datum a místo přednášky: 25.2.2020 v 18,30 hodin, Přírodovědecká fakulta UK, Hlavova 8, Praha 2.
Majitelé závodní a trenérské licence ČSJ mají přednášku zdarma.

 

Podobné příspěvky

Letňák 2016 – Léto pro Pražany na Střeleckém ostrově vstupuje do poslední čtvrtiny

Šebík

Galakoncert Srdce pomáhá v pražské Hybernii podpoří děti s rakovinou

Šebík

Linkin Park po deseti letech opět v Praze

Eliška Rybenská

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady