Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
DomůKulturaPozvánky na akceFinská APOCALYPTICA koncertuje v Praze již příští víkend.

Finská APOCALYPTICA koncertuje v Praze již příští víkend.

Finská APOCALYPTICA

Finská APOCALYPTICA koncertuje v Praze již příští víkend.

V sobotu 11. a v neděli 12. února odehrají ve Foru Karlín hned tři koncerty.

Finská Apocalyptica vyráží tento týden na evropské turné. Tuto sobotu zahájí v Helsinkách oslavu dvaceti let od vydání svého debutového alba „Plays Metallica By Four Cellos,“ které de facto nastavilo celou jejich hudební kariéru. V rámci tohoto turné vystoupí čtyřikrát v České republice. O víkendu 11. a 12. února odehrají tři koncerty v Praze ve Foru Karlín ( 11. února od 20 hodin, 12. února od 14 a od 20 hodin) a 19. února pak ještě jeden koncert ve Zlíně, v Kongresovém centru. Všechny večerní koncerty jsou již delší dobu vyprodané, vstupenky jsou k dispozici pouze na nedělní rockové matiné od 14 hodin a to v předprodejní síti Ticketpro.

Dramaturgie koncertu bude více než zajímavá. V úvodní části kapela přehraje celé album „Plays Metallica by Four Cellos“ tak, jak bylo před dvaceti lety nahráno a dokonce i v původní sestavě. V této první části koncertu se ke třem cellistům stávající sestavy ( Eicca Toppinen, Perttu Kivilaakso, Paavo Lötjönen) přidá původní člen kapely, čtvrtý cellista Antero Manninen, který toto album s Apocalypticou před dvaceti lety nahrával.

V druhé části koncertu čtvrtého cellistu vystřídá bubeník Mikko Sirén, a Apocalyptica bude pokračovat již v aktuální sestavě tak, jak ji aktuálně všichni znají. I tato část koncertu bude poctou legendární Metallice .

zdroj: 1015.cz

Facebook komentáře

Sdílejte články