Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
DomůKulturaPozvánky na akceFestival Evolution potěší všechny ty, kteří se zajímají o zdravý životní styl

Festival Evolution potěší všechny ty, kteří se zajímají o zdravý životní styl

festival Evolution

Festival Evolution potěší všechny ty, kteří se zajímají o zdravý životní styl

Myslíte ekologicky a přemýšlíte nad tím, co kupujete? Jste si vědomi, že ke zdravému stylu patří i vyrovnaná mysl? V takovém případě byste neměli propásnout Festival Evolution, který se bude konat ve dnech 20. – 22. března na Výstavišti v Praze Holešovicích.

To se první jarní den promění na tři dny v Mekku všech vyznavačů zdravého životního stylu. Na stáncích 450 vystavovatelů najdete certifikované bioprodukty, po kterých se poptávka stále rozrůstá, stejně jako přírodní kosmetiku, ekologickou drogerii, nebo udržitelnou módu. Festival pro všechny, kteří to vidí #prostejinak, propojuje pět oblastí, a to Bio Styl, Zdraví, Eco World, Alternativu a Osobní rozvoj. Na vystavovatelskou část navazuje programová nabídka. Jen pro představu  – během tří dnů vystoupí na sedmi pódiích 210 přednášejících ve 170 vystoupeních.

Mluvit se bude o zdraví, ekologii, ale na řadu přijdou i témata věnující se mezilidským vztahům, osobnímu rozvoji, ekologickému chování, ale i věcem mezi nebem a zemí. Na co se tedy můžete těšit? Velký ohlas mají vždy přednášky jednoho z našich nejuznávanějších lékařů funkční medicíny Jana Vojáčka, který si pro březnový festival připravil téma Biologie vztahů, aneb jak naše vztahy ovlivňují naše zdraví a podílejí se na vzniku chronických nemocí. Jeho kolegyně Eva Hájková odpoví na otázku, jak a zda se dá v dnešní době předejít autoimunitním onemocněním. Co přesně dělat a jak se dá zmírnit jejich průběh? Mezi oblíbená témata patří také ta, která se věnují výživě. Na festivalu se dozvíte, jak velkou roli hraje strava rodičů ještě před oplodněním nebo jak by měl vypadat optimální jídelníček dětí. Dospělé zase potěší zpráva, že i čokoláda může prospívat našemu zdraví, jen je třeba vědět, jakou si vybrat.  Lékařka Jana Všetičková prozradí, jaký celkové vliv má životní styl na zdraví.

Na festivalu nebudou chybět ani zástupci tradiční čínské medicíny, jako například Milan Schirlo specializující se na vitální houby, nebo Jana Kubíčková, která vysvětlí, proč je tak důležité poznat sám sebe, své talenty a slabé stránky, abychom se udrželi zdraví.

Charlotte Benátská bude na festivalu přednášet o intimitě a sexualitě v partnerství. Jestli vás zajímá, jak pracovat s emočními bloky, jaké jsou důsledky nesouladu v intimním životě nebo tipy, jak předejít odcizení ve vztahu, nenechte si ujít její sobotní přednášku. Na Festival Evolution zavítá také mentor Vladimír Ekart, který vám dá návod, jak osvobodit myšlení z klece starých zvyků. Z oblasti ekologie se můžete těšit na přednášky o ekologické domácnosti nebo udržitelném cestování.  Stejně jako v předešlých letech nebudou chybět otevřené lekce cvičení. Vyzkoušet můžete nejrůznější druhy jógy včetně kundalini jógy nebo jógy zvané Mohendžodáro, zavítat můžete na muzikoterapii nebo na taneční lekci šamana Guye Barringtona.

Že veganská a vegetariánská jídla můžou chutnat skvěle, zjistíte zase ve food zóně. Odpočinek najdete v relaxační zóně a pokud na festival vezmete děti, nemusíte se trápit jejich zábavou. Organizátoři totiž připravili tvořivé dílničky pro nejmenší včetně hracího koutku s hlídáním. Rodiče s miminky zase mohou využít prostor pro klidné přebalení a nakrmení.

Veškerý program včetně vstupenek najdete na www.festivalevolution.cz.

 

Facebook komentáře

Sdílejte články