Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Pozvánky na akce

Dvojkřest v Malostranské besedě chystají Dagmar Voňková a Jíří Smrž

VOŇKOVÁ SMRŽ

Alba Hostina Dagmar Voňkové a Dědičná krev Jiřího Smrže chystají v Malostranské besedě dvojkřest.

 Ve čtvrtek 14. září čeká Malostranskou besedu večer dvou folkových hvězd. Na jednom pódiu se potkají nezaměnitelná zpěvačka Dagmar Voňková a jedinečný písničkář Jiří Smrž. Společný koncert zpečetí i dvojkřest jejich alb. Dagmar Voňková představí novou desku HOSTINA a Jiří Smrž rozšířenou reedici svého prvního alba DĚDIČNÁ KREV. Začátek večera je ve 20 hodin.

VOŇKOVÁ

„Dagmar Voňková i Jiří Smrž jsou oba zkušení muzikanti, kteří jsou na folkové scéně skutečně pojmem. Nejenže si fanoušci užijí jejich tvorbu naživo, oba si na večer připravili křest nového, resp. reedovaného alba. Vstupenky v předprodeji koupíte za 180 Kč, popřípadě na místě za 220 Kč,“ přibližuje šéf produkce Malostranské besedy David Pešek Dvořák.

Dagmar Voňková je česká zpěvačka, kytaristka a skladatelka. Veřejně vystupuje od roku 1971, později jako členka volného sdružení písničkářů Šafrán. Proslavila se skvělou technikou hry na kytaru plnou experimentů. Vydala osm řadových alb a účinkuje i na albech jiných písničkářů. Vystupovala po téměř celém světě. V roce 2010 vydala knihu písňových textů, básní a kreseb LISTÍ a 16. listopadu 2010 jí byla udělena pamětní medaile Ústavu pro studium totalitních režimů “Za svobodu a demokracii”.

SMRŽ
SMRŽ

Jiří Smrž je český folkový písničkář a básník. Začínal ve skupině Zvoníci již na počátku 70. let 20. století, pak hrával v duu s Jiřím Kovářem. V 80. letech psal texty pro skupiny Sem tam a Minnesengři, v roce 2001 pak vydal první sólovou desku Dědičná krev, na kterou vybral své písně z předchozích zhruba deseti let. Za svou druhou desku, Poslední láska, která vyšla o čtyři roky později, získal Anděla v kategorii Folk & Country. Je rovněž spoluautorem folkového oratoria Královna severních záseků a autorem básnické sbírky Eurydika v uhelném dole.

ZDROJ :TOPART MEDIA

Podobné příspěvky

Křehká krása na výstavě tropických motýlů ve Fata Morgana

Redakce

Dnes proběhne 16. Pražská muzejní noc, otevře se 70 objektů. Připraven je bohatý program

Monika Nováková

NOBILITAS, Letní slavnosti staré hudby v Praze začínají

Afri

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady