Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
Hledejte cokoli zde na webu
DomůKulturaPozvánky na akceDiana Krall bude koncertovat 3. července tohoto roku v pražském Kongresovém centru.

Diana Krall bude koncertovat 3. července tohoto roku v pražském Kongresovém centru.

Diana Krall bude koncertovat 3. července tohoto roku v pražském Kongresovém centru.

Diana Krall nastínila dramaturgii připravovaného koncertu. Dle upřesnění managementu půjde o průřez celou dosavadní hudební kariérou zpěvačky. Diváci se tedy mohou těšit na směsici skladeb ze všech jejích studiových alb. Na svém kontě jich má Diana Krall více než dvanáct.
Koncerty Diany Krall slibují vždy mimořádný hudební a umělecký zážitek. Všechna její pražská vystoupení byla vždy předem vyprodána.
Diana Krall přijede s klasickou jazzovou sestavou piano, kytara, basa a bicí. Půjde o sestavu bez nadsázky světových hvězd, se kterými Krallová spolupracuje jak na studiových nahrávkách, tak na koncertních turné již řadu let.
Kytara – Anthony Wilson – jako solový umělec vydal již deset alb, z nichž hned to první získalo nominaci na cenu Grammy. Mimo to za posledních deset let hrál či nahrával s umělci, jako jsou Paul McCartney, Leon Russell, Willie Nelson, Mose Allison, Bobby Hutcherson, Barbra Streisand, Madeleine Peyroux nebo Aaron Nevill. V sestavě Diany Krall se poprvé objevil v roce 2001 na čtveřici koncertů Paris’ Olympia Theater, z nichž vznikl cenou Grammy oceněný živák „Live in Paris“.
Basa – Robert Hurst – držitel sedmi cen Grammy, čtyř cen Emmy, skladatel, producent a profesor na Michiganské umělecké škole. Robert Hurst se podílel na více než 150 různých kritikou oceněných hudebních nahrávkách. Výběr umělců, s nimiž Robert Hurst spolupracuje, je velmi pestrý. Stejně jako kolega ze sestavy Diany Krall Antony Wilson je to Paul Mc Cartney a Barbara Streisand, dále Charles Lloyd, Wynton Marsalis, Branford Marsalis, Dave Brubeck, Harry Connick Jr. Tonny Williams, Sting, Yo Yo Ma, Chris Botti, nebo legendární Pharaoh Sanders. Z filmové branže je třeba zmínit i soundtracky k sérii Dennyho parťáci či na Oskara nominovaném Good Night, and Good Luck George Cloonyho
Bicí – Karriem Riggins – jazzový bubeník, Hip-hopový producent a DJ – spolupracoval na nahrávkách Paula McCartneyho, Donalda Byrda, Hanka Jonese, Oscara Petersona nebo Bobby Hutchersona, jako producent se podílel na albech hudebníků jako Erikah Badu nebo Keyne West.
Do čtveřice sestavu uzavírá samotná Diana Krall, jak jinak než za klavírem a mikrofonem.
Vstupenky jsou k dispozici v předprodejní síti Ticketpro od 990,- Kč
Diana Krall je jediná jazzová zpěvačka, jejíž osm alb debutovalo na špici hitparády Billboard Jazz Albums. Její desky byly dosud oceněny pěti cenami Grammy® Awards, osmi Juno® Awards a získaly devětkrát zlatou, třikrát platinovou a sedmkrát multi-platinovou desku. Prodala 6 milionů nosičů v USA a přes 15 milionů po celém světě.
Krall se narodila v kanadském městě Nanaimo v Britské Kolumbii v muzikantské rodině. Její kariéra začala v roce 1993 vydáním debutového alba Stepping Out u nezávislé kanadské firmy.
Vydala podobně tři další desky a v roce 1999 podepsala smlouvu s Verve, kde vychází pátá deska Diany Krall When I Look in Your Eyes, za kterou získala cenu GRAMMY® za Best Jazz Vocal.
V roce 2002 vydává album The Look of Love, které se stává naprostým hitem a číslem jedna v USA, a je v Kanadě oceněno pětinásobnou platinou. Album The Girl in the Other Room z roku 2004 nabídlo její vlastní skladby (šest písniček vzniklo ve spolupráci s manželem Elvisem Costellem); Christmas Songs z roku 2005 se stalo bestsellerem zimy a deska From This Moment On z roku 2006 byla úspěchem, který byl načasován s narozením jejích dvou synů. V roce 2007 vychází patnáctiskladbová kompilace The Very Best of Diana Krall, následovaná intimním romantickým albem Quiet Nights v roce 2009.
Krall koncertovala v Severní Americe, Jižní Americe, Asii, Evropě a Austrálii – vystupovala s k.d. lang, Tony Bennettem, Ray Charlesem a Elvisem Costellem – v roce 2012 ohlásila senzační Glad Rag Doll World Tour – celosvětový maratón 109 koncertů na podporu alba Glad Rag Doll (vyšlo 2.října 2012 na Verve Records).
V roce 2015 Krall vydává album Wallflower na Verve Records, kterého se prodalo přes 600 000 kusů během prvních čtyř měsíců po vydání. Album produkoval David Foster a obsahovalo kolekci interpretací nejznámějších klenotů popu, např.The Mamas and the Papas – “California Dreamin’,” the Eagles – “Desperado,” Bob Dylan – “Wallflower” a Joni Mitchell – “A Case of You”, mimo jiné.

DALŠÍ ÚSPĚCHY KARIÉRY
2015 “Best Engineered Album, Non-Classical” za Wallflower
2012 aranžérka a hudební doprovod na albu Paula McCartneyho s jazzovými standardy Kisses on the Bottom.
2009 Billboard ji jmenoval druhou umělkyní Jazzu desetiletí 2000-09
2005 držitelka řádu Order of Canada
2004 vstupuje do Canada’s Walk of Fame
Billboard Magazine – nejprodávanější umělkyně své doby
2000 získává řád Order of British Columbia

ÚSPĚŠNOST PRODEJŮ
Přes 6 miliónů alb v USA a přes 15 milionů celosvětově
Devět zlatých, tři platinové & sedm multi-platinových alb
2002 – “The Look of Love” byl bestseller #1 v USA a pětinásobně platinový v Kanadě

TELEVIZE/FILM
Vystoupení: LIVE! with Kelly and Michael, The Late Show with David Letterman
Účast: Anything Else & Public Enemies
Hudba k filmu: Seven Pounds, The Score & In Good Company

V SOUČASNOSTI
2016 Asie, Austrálie, Nový Zéland a Jižní Amerika – Wallflower World Tour
2015 Wallflower World Tour
2012/13 Severní Amerika/Evropa – turné
2012 Zlatá (Kanada) deska Glad Rag Doll

ZÁJMY
Charitativní práce: Program transplantací leukémie & kostní dřeně British Columbia

Koncert pořádá 10:15 Entertainment
www.dianakrall.com
www.1015.cz

DIANA  KRALL

Facebook komentáře

Sdílejte články