Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
DomůKulturaPozvánky na akceChvalský zámek se těší na dětské návštěvníky výstavou Pojďte děti, budeme si hrát

Chvalský zámek se těší na dětské návštěvníky výstavou Pojďte děti, budeme si hrát

Chvalský zámek se těší na dětské návštěvníky výstavou Pojďte děti, budeme si hrát

Chvalský zámek nacházející se v pražské městské části Horní Počernice se připravuje na znovuotevření po nucené pauze vzniklé koronavirovou pandemií.
Své prostory zpřístupní pro veřejnost po více než dvou měsících v pondělí 11. května, a to hned v akčním stylu. Od pátku 15. května do neděle 7. června se na Chvalském zámku návštěvníci zúčastní oblíbené akce Detektivní týden, a užijí si tak netradičním způsobem výstavu večerníčků Zdeňka Smetany.

„Moc se těšíme, až pro vás opět otevřeme. Chvalský zámek bude stejně jako před pandemií otevřen denně mezi 9. a 18. hodinou. Přijďte k nám s celým vaším rodinným pátracím týmem rozluštit záhadu na pozadí zámeckého příběhu z 15. století. V recepci obdržíte zapečetěnou obálku s indiciemi. Nezapomeňte si potřebné detektivní vybavení: detektivní roušku, a máte-li, i detektivní rukavice, abyste byli dostatečně nenápadní a nebyli při pátrání odhaleni,“ zve na zábavný program na Chvalském zámku produkční Anna Herianová a zároveň dodává: „Detektivní týden tentokrát proběhne v prodlouženém čase celých tří týdnů. Díky tomu můžeme našim návštěvníkům nabídnout bezpečnější prostředí s komorní atmosférou a návštěvníci si mohou lépe vybrat termín návštěvy, který jim bude vyhovovat.

Podle jejích slov jsou detektivní hry odkrývající tajemné historické příběhy u veřejnosti velmi oblíbené, a tak už nyní připravují další detektivní příběh jako doprovodný program k letní výstavě „Pojďte děti, budeme si hrát!“

Novou výstavu otevřou na Chvalském zámku 20. června a potrvá do 23. srpna. Zámek se promění v jednu velkou interaktivní hernu plnou skládaček, hlavolamů, kvízů i dovednostních her všeho druhu – pro šikovné ruce i chytrou hlavu. Originální truhlářské exponáty k nám připutují z dílny Vlastivědného muzea
v Šumperku a slibují zábavu pro celou rodinu. Na zámku si budete moci například zahrát minigolf, kuličky či kuželky. Z dílků postavit lomený oblouk, pyramidu či pravěké nádoby. Trpělivost prověřit při sestavování pohádkového orloje, taktiku u bitvy lodí, spolupráci u balancovníku i vědomosti ze zeměpisu u mapy světa,“
sděluje Anna Herianová.

Chvalský zámek najdete na okraji Prahy v Horních Počernicích. Zaměřuje se na akce
a výstavy pro rodiny s dětmi, školy i veřejnost a je otevřen denně od 9 do 18 hodin. Historický areál skrývá půvabné zastřešené nádvoří, sklepy vytesané ve skále a zámecké salonky. Nabízí také prostory k pronájmu, svatbu na nádvoří, firemní i dětské akce a oslavy. Využít můžete parkování v areálu Chvalské tvrze zdarma, bezbariérový přístup či restaurace v okolí. V průběhu roku se můžete těšit na detektivní víkendy, poutě, trhy, koncerty, tajemné noci, královský bál princezen i rytířů a další akce.Vstupné na Chvalský zámek činí 70 Kč, snížené vstupné 40 Kč (děti, studenti, senioři), rodinné vstupné je 190 Kč. V případě detektivní hry je cena dětské vstupenky 100 Kč, rodinné pak 300 Kč.

Nový detektivní příběh spojený s výstavou Pojďte děti, budeme si hrát! se na Chvalském zámku uskuteční v termínech 22. – 28. 6., 10. – 17. 7. a 14. – 21. 8.

KONTAKTY

www.chvalskyzamek.cz

Facebook komentáře