Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Pozvánky na akce Zajímavosti Zprávy z Prahy

Běhat pro dobrou věc můžete i Vy na KTRC 2017

Již tuto neděli bude další z terénních běhů, tentokrát si své síly změří profesionálové i jen pro radost zaběhnou amatéři na pražském Petříně. A budou tak moci podpořit i 4 lidské osudy, se kterými se život nemazlil. První z nich je Nikola. Nikola dostala vytoužený tablet, dárky, oblečení a hlavně možnost splnit si sen. Je fanynka Modrého kódu, tak dárky dostala z rukou svých oblíbených hrdinů z Urgentu Rubava.

Režisér Libor Kodad jí navíc dal dárek největší, a to možnost, zahrát si v seriálu a to hned v několika obrazech. Protože zmiňované 4 životní osudy spojuje FN v Motole, nemohla chybět ani Pavlína Danková, ředitelka komunikace FN v Motole. Ta se v nemocničním prostředí cítí jak rybka ve vodě, takže si při prohlídce ateliéru vyzkoušela práci na urgentním přijmu i ředitelské křeslo.

Ke zdravému životnímu stylu neodmyslitelně patří aktivní pohyb. Proto
v poslední době rapidně vzrůstá obliba běhání. Možná i Vy patříte mezi nadšené běžce a rádi byste zkusili poměřit síly s ostatními. Není nic snazšího, než se zapojit do některého ze závodů Kilpi Trail Runing Cup 2017. Čekají na Vás kratší i delší trasy v atraktivních lokalitách, a navíc můžete svým během podpořit dobrou věc. Vedení KTRC 2017 se ve spolupráci s FN v Motole rozhodlo podpořit dobrou věc. Padesátikoruna z každého vybraného startovného putuje na charitu, konkrétně na podporu jedné ze 4 osob, se kterými se život nemazlil. Nelehké osudy 4 pacientů FN v Motole si bezesporu zaslouží pozornost. Svou záštitu nad projektem vyjádřili a VIP patrony se stali herci z nového seriálu televize Prima, Modrý kód. 

Běžecký seriál Kilpi Trail Running Cup 2017 odstartoval 29. dubna 2017 prvním závodem v Ostravě. Celkem zahrnuje 9 závodů: již zmíněný Trail Ostrava, dále Trail Praha (28.5.), Kralický půlmaratón (10.6.), Krkonošskou padesátku (5.8.), Lipenský půlmaratón (19.8.), Ještědský půlmaratón (17.9.), Beskydský půlmaratón (7.10.), Česko-německý půlmaratón a Motolské jamky (5.11.). Ať už Vás běhání baví, chcete si vyzkoušet své fyzické limity nebo prostě jen pomoci tam, kde je to potřeba, neměli byste KTRC 2017 vynechat.

A koho svým během podpoříte? Zástupci FN v Motole vybrali 4 životní příběhy osob, ke kterým se osud zachoval macešsky. První z nich je 22letá Nikola, která musela už ve 12 letech podstoupit první transplantaci ledviny. Té předcházelo dlouhé léčení ve formě dialýzy a vše nasvědčovalo tomu, že transplantace dívčino trápení ukončí. Po osmi letech se však problémy vrátily a s nimi i další cyklus dialýzy a čekání na vhodného dárce pro novou transplantaci. Ke všem ostatním komplikacím se přidaly epileptické záchvaty a silné zhoršení zraku. Dívka se léčila ve FN v Motole téměř 13 let a aktuálně tráví většinu času v Liberecké nemocnici. V posledních dnech skončila několikrát v bezvědomí na jednotce intenzivní péče. Nikolu vychovává babička, která navíc pečuje o manžela po těžké mrtvici. Pro svou vnučku dělá maximum…

Neméně emotivní a smutné jsou i zbylé tři příběhy. Pojďte svým během pomoci zlepšit kvalitu života těch, kteří neměli příliš štěstí. I příspěvek z vašeho startovného se počítá! Na Nikolčino konto poputuje příspěvek z dalších dvou závodů. O výběr peněz se postará vedení pediatrické kliniky FN v Motole. Pavlína Danková, vedoucí Odboru komunikace FN v Motole vysvětluje: „Nechtěli jsme zakládat žádné spolky, nadace, iniciativy ani podobné věci, naším cílem bylo pomoci konkrétní rodině a dítěti, teď a tady. Tak myšlenka tohoto charitativního propojení vznikla. Naším mottem je heslo: Prostě běhej a pomůžeš!”

 Pomáhat budou i známé osobnosti, herci z nového seriálu televize Prima s názvem Modrý kód. Zapojí se hned do dalšího běhu, který se uskuteční 28. května 2017 v Praze. „Seriál čerpá inspiraci z reálných případů, které se odehrály v lékařském prostředí. Proto se Prima rozhodla, že by bylo hezké některým ze skutečných pacientů pomoci a tento projekt podpořit – mediálně a také aktivním zapojením herců ze seriálu přímo do běhů. Právě oni svým výkonem přispějí přímo tam, kde je to třeba. Věříme, že je další televizní diváci  budou následovat,” přibližuje spolupráci marketingový ředitel Primy Aleš Pýcha.

Seriáloví herci se s Nikolou také osobně seznámili přímo během natáčení seriálu. „Byl to pro mne velký zážitek. Patřím mezi fanynky Modrého kódu a nenechám si ujít žádný nový díl. Vidět na vlastní oči, jak seriál vzniká, je neopakovatelná událost,” nechala se slyšet Nikola. Herci pro ní navíc připravili krásné dárky. Z rukou Sabiny Laurinové, která
v seriálu hraje vrchní sestru, převzala dívka tablet. „Moc mě těší, že jsme mohli Nikole udělat radost. Věřím, že jí tablet pomůže lépe zvládnout náročné chvíle v nemocnici,” řekla Sabina Laurinová.

Její kolegové Marika Procházková, Mojmír Maděrič, Štěpán Benoni a Jan Urban předali dívce slušivé oblečení od partnera běžeckého seriálu značky Kilpi. O největší překvapení se však postaral režisér Libor Kodad. Nabídl Nikole, aby si v seriálu zahrála. Dívka nadšeně souhlasila, a tak se můžeme těšit na její herecký výkon v několika obrazech dílu s pořadovým číslem 52.

Petra Motyčková/TZ

 

 

 

 

 

   

Podobné příspěvky

Čarodějnice v Loděnici Vltava

Afri

Attila Végh představil svůj dokument. Premiéru bude mít v únoru!

Jaroslav Hauer

Oslavte konec školy „funkově“ ve společnosti Top Dream Company a HitFakers

Šebík

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady