Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Pozvánky na akce Foto zprávy

Barevný podzim, ideální čas pro návštěvu ZOO Praha

Primáti skotačící v listí, panda červená pochutnávající si na plodech dřišťálu nebo jeleni bělohubí v říji.  To všechno činí z pražské zoo ideální místo k podzimním výletům.

Také na podzim je ve výbězích Zoo Praha vidět pestrá škála druhů, včetně těch ze subtropických či tropických oblastí, které vzhledem k dlouhodobé aklimatizaci dobře snášejí pobyt venku i v chladnějších částech roku. Velká většina zvířat je tak aktivní celoročně, jen někteří zimní spáči – jako třeba sysli nebo svišti – už se schovali pod zem.

Velmi zábavnou podívanou v tomto období nabízejí například tzv. opičí ostrovy. Chovatelé primátů tam využívají podzimního listí k vytvoření zajímavého enrichmentu pro chápany či guerézy. Listí jim shrabou na hromadu, do které ukryjí kousky ovoce, zeleniny, granulát či vločky, čímž je zabaví a nakrmí současně. Primáti do listí skáčou, běhají v něm a přetahují se o ukořistěnou potravu.

Některé druhy jsou za podzimní a zimní počasí vyloženě vděčné. Třeba pro takovou pandu červenou, která se řadí mezi vysokohorské savce, platí pravidlo: čím více chladu, tím vyšší aktivita. Vůbec k nejodolnějším zvířatům pražské zoo patří vlci. Ti ani v tom nejchladnějším období roku nepotřebují chodit do vnitřní expozice, ale stačí jim vyhrabaný mělký pelech, v němž zůstávají přes noc, i když sněží.

Chápan středoamerický
Vlk eurasijský
Terasy plné levandulí, aster, lespedézií …

Podobné příspěvky

Své romány na veletrhu Svět knihy Praha představí Robin Cook, Meik Wiking nebo Michal Viewegh

Jaroslav Hauer

Zoo Praha zůstala v neděli 29. října zavřená

Jaroslav Hauer

Višva Guru Díp Hindu Mandir Česká republika…

Šebík

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady