Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Pozvánky na akce

5. Rondí ples

Společenský repertoár 16. a 17. století

PRAHA: V sobotu 7. března 2015 v Mázhausu Novoměstské radnice se od 19h do 23h uskuteční pátý ročník historického plesu věnovaný období 16. a 17. století pořádaný taneční skupinou Rond. Na plese bude možné zažít jedinečnou atmosféru období renesance a raného baroka s dobovou akustickou hudbou, svícnovým osvětlením i občerstvením dle dobových receptů.

Ples je otevřený veřejnosti, především však těm, kteří se věnují historickému tanci. Pro zachování dobové „kulisy“ plesu je na celou dobu akce vyhlášena kostýmová povinnost renesance a raného baroka v Evropě. „Na plese již tradičně zazní bránly mistra Arbeaua, vybraná balla a baletta mistrů Carosa a Negriho a v neposlední řadě tance mistra Playforda“, uvedla Adéla Jelínková, členka spolku Rond. K tanci letos akusticky zahrají Housebroken consort a Svobodné hudební bratrstvo.

Na plese mohou návštěvníci ochutnat též občertsvení připravené dle dochovaných receptur nebo si zahrát staré společenské hry jako jsou karty, kostky, vrchcáby a jiné. „Historických plesů je mnoho, my jsme se však rozhodli pro relativně krátké období dvou století, jemuž se snažíme přiblížit nejen zvoleným repertoárem, ale i prostředím, ve kterém ples pořádáme,“ dodala Hana Major Sládková, členka spolku Rond.

Vstupné na ples je 300,- Kč. Vstupenky lze do 4. 3. 2015 rezervovat se slevou na adrese hana@rond.cz
Více informací o plese je možné získat na webových stránkách www.rond.cz/ples
Kontakt: Hana Major Sládková, tel.: 00420 737 738 811, mail: hana@rond.cz

Podobné příspěvky

Psí den s Prahou 13

Jaroslav Hauer

Veletrh představí nové možnosti franchisingu

Afri

GIBU FIGHT NIGHT 2

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady