Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
DomůSportMotosport4. ročník Chateau Loučeň Concours d´Elegance

4. ročník Chateau Loučeň Concours d´Elegance

4. ročník Chateau Loučeň Concours d´Elegance

IMG_3567Společnost Veteránská krása s.r.o. a sdružení Chateau Loučeň Concours d’ Elegance za významného přispění Raiffeisenbank, Scuderie Praha a Národního technického muzea pořádají ve dnech 3.- 4.6.2017 čtvrtý ročník ojedinělé soutěže elegance historických vozů Chateau Loučeň Concours d´Elegance.

Předchozí ročníky byly motoristickou veřejností přijaty s mimořádně dobrým ohlasem zejména pro výjimečnost vystavených automobilů, ale také pro společenské prostředí, které – jak se shodli účastníci, partneři akce, novináři i návštěvníci – vysoce převýšilo standard českých veteránských akcí.

Concours se bude opět konat na zámku Loučeň, ležícím zhruba půl hodiny jízdy od IMG_3615Prahy, který je spojený s historií automobilového průmyslu zejména prostřednictvím rodiny Thurn-Taxisů, které zámek v minulosti patřil a jež vlastnila na počátku minulého století akcie firmy Laurin & Klement. Princ Erich byl dokonce předsedou správní rady.

Dominantní na čtvrtém ročník Concoursu bude značka Ferrari, která v letošním roce slaví 70.výročí založení. Podařilo se shromáždit (zatím) 35 automobilů této značky, přičemž u mnoha z nich jde skutečně raritní kusy. Diváci se mohou těšit mimo jiné na typy 250 Boano z roku 1956, 275 GTC (vítěz z Nürburgringu 1966), 365 GTB 4 Daytona, ale také závodní 488 Challenge a mnoho jiných.

stažený soubor (8)Vedle Ferrari jsme pozvali i další vybrané historické automobily. Snažili jsme se, aby šlo o výjimečné vozy, které byly dovezeny od minulého ročníku nebo jejichž renovace byla dokončena v poslední době a které nebyly v Čechách ještě vystaveny. Diváci se tak mohou těšit na premiéry renovovaných vozů Hispano Suiza J12 (patřící kdysi maharadžovi Holkaru z Indoru), Bugatti T 44 a 57, Horch, Walter, Mercedes Benz, Škoda, Tatra a dalších. Poprvé v Čechách bude vystavena famózní Bucciali a nádherná replika jednoho z nejkrásnějších aut na světě Bugatti T57 Atlantic. Nebudou chybět ani další auta slavných československých a zahraničních značek.

V průběhu víkendu proběhnou i tematické přednášky spojené s historií automobilismu a IMG_3608vývojem automobilových technologií.

S tématem 70. výročí značky z Ferrari bude souviset i výstava obrazů Yurie Shevchuka, který se malování Ferrari věnuje dlouhou řadu let.

Nebude chybět ani zajímavý kulturní program včetně komentovaných prohlídek zámku.

stažený soubor (7)

Facebook komentáře

Sdílejte články