Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Pozvánky na akce Motosport Sport

4. ročník Chateau Loučeň Concours d´Elegance

IMG_3567Společnost Veteránská krása s.r.o. a sdružení Chateau Loučeň Concours d’ Elegance za významného přispění Raiffeisenbank, Scuderie Praha a Národního technického muzea pořádají ve dnech 3.- 4.6.2017 čtvrtý ročník ojedinělé soutěže elegance historických vozů Chateau Loučeň Concours d´Elegance.

Předchozí ročníky byly motoristickou veřejností přijaty s mimořádně dobrým ohlasem zejména pro výjimečnost vystavených automobilů, ale také pro společenské prostředí, které – jak se shodli účastníci, partneři akce, novináři i návštěvníci – vysoce převýšilo standard českých veteránských akcí.

Concours se bude opět konat na zámku Loučeň, ležícím zhruba půl hodiny jízdy od IMG_3615Prahy, který je spojený s historií automobilového průmyslu zejména prostřednictvím rodiny Thurn-Taxisů, které zámek v minulosti patřil a jež vlastnila na počátku minulého století akcie firmy Laurin & Klement. Princ Erich byl dokonce předsedou správní rady.

Dominantní na čtvrtém ročník Concoursu bude značka Ferrari, která v letošním roce slaví 70.výročí založení. Podařilo se shromáždit (zatím) 35 automobilů této značky, přičemž u mnoha z nich jde skutečně raritní kusy. Diváci se mohou těšit mimo jiné na typy 250 Boano z roku 1956, 275 GTC (vítěz z Nürburgringu 1966), 365 GTB 4 Daytona, ale také závodní 488 Challenge a mnoho jiných.

stažený soubor (8)Vedle Ferrari jsme pozvali i další vybrané historické automobily. Snažili jsme se, aby šlo o výjimečné vozy, které byly dovezeny od minulého ročníku nebo jejichž renovace byla dokončena v poslední době a které nebyly v Čechách ještě vystaveny. Diváci se tak mohou těšit na premiéry renovovaných vozů Hispano Suiza J12 (patřící kdysi maharadžovi Holkaru z Indoru), Bugatti T 44 a 57, Horch, Walter, Mercedes Benz, Škoda, Tatra a dalších. Poprvé v Čechách bude vystavena famózní Bucciali a nádherná replika jednoho z nejkrásnějších aut na světě Bugatti T57 Atlantic. Nebudou chybět ani další auta slavných československých a zahraničních značek.

V průběhu víkendu proběhnou i tematické přednášky spojené s historií automobilismu a IMG_3608vývojem automobilových technologií.

S tématem 70. výročí značky z Ferrari bude souviset i výstava obrazů Yurie Shevchuka, který se malování Ferrari věnuje dlouhou řadu let.

Nebude chybět ani zajímavý kulturní program včetně komentovaných prohlídek zámku.

stažený soubor (7)

Related posts

Čerstvý sedmdesátník Emerson Fittipaldi poslal vzkaz Čechům

Jaroslav Hauer

Diana Krall bude koncertovat 3. července tohoto roku v pražském Kongresovém centru.

Šebík

Další studentský festival je tu, nabídne bohatý program. Odhalí i sochu Komenského na Národní třídě

Jaroslav Hauer

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady