Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
DomůKulturaPOTTEROVIC MÁNIE POKRAČUJE: Bradavice ožijí poosmé!

POTTEROVIC MÁNIE POKRAČUJE: Bradavice ožijí poosmé!

POTTEROVIC MÁNIE POKRAČUJE: Bradavice ožijí poosmé!

Brumbál, kouzelnická hůlka, sova Hedvika nebo Lord Voldemort jsou dnes tak užívanými pojmy, že si je horko těžko někdo poplete. Fandové světa čar a kouzel si opět přijdou na své – Harry Potter a prokleté dítě je tedy!

Kdo by neznal nejslavnější kouzelnickou postavu všech dob? Čtenáři se s hrdinou (v českém překladu) mohli poprvé setkat v roce 2000 v díle – Harry Potter a kámen mudrců. Harrymu a jeho přátelům bylo tehdy pouhých jedenáct let, přesto otřásli světem. Příběh zpočátku vypadal jako fantastická pohádka, nic to však nemění na faktu, že si dokázal získat milióny obdivovatelů. Následovala řada neméně úspěšných pokračování, až do doby vydání posledního dílu (Harry Potter a relikvie smrti) z roku 2008. Poté nastala dlouhá (pro mnohé trýznivá) odmlka. Naštěstí Potterovic mánii neodzvonilo! Na námět J.K.Rowlingové, Johna Tiffanyho a Jacka Thornea napsal J. Thorne divadelní hru – Harry Potter a prokleté dítě. Aby nebyli ochuzeni ti, kteří se do divadla nedostanou, scénář hry byl přepracován do knižní podoby.

Děj se odehrává devatenáct let od posledního příběhu, Harry Potter, jako přepracovaný zaměstnanec Ministerstva kouzel, manžel a otec tří školáků, zažívá nová úskalí života. Potýká se s minulostí a jeho nejmladší syn Albus se mezitím pere s tíhou rodinného dědictví. Minulost a současnost se čím dál hrozivěji prolínají a otec i syn zjišťují nepříjemnou pravdu: temnota někdy vyvěrá z nečekaných míst.

J.K.Rowlingová otevřela svým čtenářům fantastický svět. Svět plný famfrpálu, pohyblivých fotografií, mnoholičných lektvarů a především kouzel. Její knihy byly přeloženy do 79 jazyků a vzniklo i osm úspěšných velkofilmů. Ten, kdo se už teď nemůže dočkat dalšího pokračování, může knihu zakoupit v originálním znění. My ostatní (kteří si počkáme na český překlad) nebudeme strádat dlouho, potkáme se na nástupišti 9 a 3/4 přesně 24. září 2016! Už aby to bylo.

Facebook komentáře

Sdílejte články