Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Hudba Kultura Zprávy z Prahy

Peter Nagy: křest CD 2015 „ROCKmi overené“

Nové cd populárního česko – slovenského zpěváka Petera Nagyho se jmenuje ROCKmi overené především proto, že obsahuje výběr nejoblíbenějších, roky ověřených písní. Stejný přívlastek – roky ověření – patří i ke kmotrům tohoto cédéčka. Posuďte sami: herečka Eva Holubová, zpěvačka Lenka Filipová, zpěvák Miro Žbirka a herec Miroslav Donutil. Ti všichni patří k zářícím stálicím uměleckého světa.

Výběr zcela nové, sotva otevřené restaurace Almare v pražském Těšnově tedy působí poněkud překvapivě. Peter Nagy na to ale má vcelku logické vysvětlení. “Každý predsa niekedy začínal. A keby outsider nedostal šancu ponúknuť svoj um, nebolo by toľko rokmi overených. Pretože mám rád dobré jedlo, najmä čerstvé ryby a v tejto reštaurácii sa mi páči, dal som Almare šancu.”

Co se týče kmotrů, všichni se shodli na tom, že mezi jejich nejoblíběnější patří Sme svoji a So mnou nikdy nezostarneš. A Miroslav Donutil na křtu rovnou úryvek z posledně jmenované písně zazpíval. “Myslím, že k nám ke všem, co dnes Peterovi křtíme, ten text naprosto sedí, proto si nás také vybral za kmotry”, podotkl herec k pobavení ostatních.

Skvělou atmosféru křtu podpořilo nejen příjemné prostředí restaurace a její výtečný raut, jehož vrcholem byla ochutnávka ústřic, ale také míchané nápoje se slivovicí Fleret, jíž se deska křtila nebo lahodná makedonská vína Stobi. Restaurací Almare se tak nesl zpěv hitů z právě pokřtěného CD, diskuze nad změnou hlasu Petera Nagye a jeho kmotrů, kterou chvílemi vyrušil hlahol těch, kteří si díky slivovici Fleret vzpomněli na skupinu stejného jména. Na tenhle křest bude nejen Peter Nagy, ale i všichni jeho hosté dlouho vzpomínat!

Více o CD ROCKmi overené

Peter Nagy po 30 letech koncertování znovu nahrál své nestárnoucí hity ve zcela nových verzích, tak jak je hraje a zpívá dnes na koncertech.

Současná sestava skupiny INDIGO totiž hraje dravěji a rockověji. Kvalitní muzikanti se nebáli odvážných změn v aranžmá, přičemž podstata písní – melodie a texty zůstaly nedotčeny.

Na albu najdete “klasiky” z Nagyova repertoáru: Kristínka Iba spí, Sme svoji, Marcel z malého mesta, Chráň svoje blaznovstvá nebo So mnou nikdy nezostarneš. Hravou reggae letní náladou doplňují Korálky od Natálky a píseň Zuzka.

Dva bonusy – píseň Udobrenia a Agáty zpěvák Peter Nagy přezpíval a nahrál pouze s klavírem a smyčcovým kvartetem Slovenské filharmonie.

Výběr písní dokonale charakterizuje zpěváka v jeho podstatě; optimistické pop – rockové písně střídají romantické balady se smysluplnými texty.

Léty ověřené hity nahrané ve zcela nových verzích se skupinou INDIGO

1 Sme svoji

2 Bosorkyne slzy

3 Korálky od Natálky

4 Mysliš na to na čo ja ?

5 So mnou nikdy nezostarneš

6 Revolver a muzika

7 Chráň svoje blaznovstvá

8 Zuzka

9 Marcel z malého mesta

10 Kristinka Iba spí

11 Udobrenia

12 Agáty

Nové CD je k dostání na koncertech Petera Nagyho a v prodejnách Bontonland.

zdroj: kloboukfilm

Podobné příspěvky

František Kotleta UNDERGROUND

Afri

Zemřel Dušan Vančura ze skupiny Spirituál kvintet

Jaroslav Hauer

Aleš Cibulka křtil s pamětníky kalendář pro pamětníky

Jaroslav Hauer

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady