Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Kultura Festivaly

Open air Mladí ladí jazz již zítra 9. září od 15.00 hodin na pražském Výstavišti

Fatima Open Air festival jazz

Open Air Mladí ladí jazz na pražském Výstavišti ve středu rozjasní švédská soulová princezna Fatima.Open air Mladí ladí jazz láká na pražském Výstavišti na pestrou a s mantinely stylů si pohrávající směs žánrů od elektroniky po funk. Muzikanti a milovníci jazzu i jiných žánrů si tak v rámci projektu Praha Září vynahradí tradiční jarní termín.

OPEN Air TonyaPůvodně oznámený Moses Boyd nakonec nemůže přijet kvůli britským koronavirovým restrikcím a hlavní hvězdou večera tak bude nově švédská soulová a RnB hvězda světového renomé Fatima. Zpěvačka s neskutečně energickým a perfektně čistě intonujícím hlasem má za sebou spolupráce s takovými jmény, jako jsou JD. Reid, Larry Heard, nebo Knxwledge (producent Andersona Paaka). Hned její debutové album Yellow Memories se v žebříčku TOP 20 RnB časopisu Rolling Stone dostalo na desátou pozici. Spin Magazine označuje jako „Best New Artist“ a Pitchfork ji lichotí titulem „bonafide star“. Mix rythm & blues, funku a jazzu nabídnou také Tonya Graves & The Band. Frontwoman této sestavy není třeba (zejména po 16 letech u Monkey Business) představovat.

Charlie Slavik hráč na foukací harmoniku

Během odpoledne a večera naladí návštěvníky i náš nejuznávanější hráč na foukací harmoniku Charlie Slavik, jehož evropské renomé a schopnost pohybovat se napříč žánry prokáže i vystoupení s charismatickými dámami z vokálního tria The Rhythm Girls. Těšit se můžeme i na Vikojellen, progresivní funkové uskupení, které vzniklo kolem bubeníka Adama Kollera, baskytaristy Jana Urbance a perkusisty Víta Halšky. Proslýchá se, že tato sestava má velký fanklub mezi služebnictvem britské královny Alžběty II. Marta Kloučková Quintet nabídne vedle své multižánrové leaderky, zpěvačky, textařky a skladatelky elitní muzikantskou sestavu v čele s Vítem Křišťanem u kláves, kontrabasistou Janem Fečem a bubeníkem Markem Urbánkem. Program, kterým provede s vtipem a šarmem sobě vlastním Oto Klempíř, bude živě přenášet stanice Český rozhlas Vltava a bude streamován na Facebooku Mladí ladí jazz – www.facebook.com/mladiladijazz.

Vstupné na Open air je zdarma po předchozí rezervaci na https://goout.net/cs/listky/mladi-ladi-jazz-open-air/ivhh/.

Na stejném odkazu mohou fanoušci podpořit Mladí ladí jazz dobrovolnou částkou.
Open air festivalu Mladí ladí jazz je odloženou oslavu Mezinárodního dne jazzu pod záštitou UNESCO, který je ustanoven na 30. dubna.

Více informací na http://www.mladiladijazz.cz; www.facebook.com/mladiladijazz

Partneři:
Hlavní město Praha, Ministerstvo kultury ČR, Pražská plynárenská, Volkswagen, Kytary.cz, Pražská teplárenská, Kolektory Praha

Silvie Marková a Anna Vašátková

 

 

 

Podobné příspěvky

Loňská novinka Anna Karenina si od fanoušků RockOpery Praha vysloužila nejlepší hodnocení.

Šebík

Michal Hrůza v novém videoklipu připomíná příběh muže, který se odvážně vydal na křídlech za svobodou

Jaroslav Hauer

Pepa Vojtek ve své životní roli

Jaroslav Hauer

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady