Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Festivaly Kultura Pozvánky na akce Reportáže Zajímavosti Zprávy z Prahy

OBRAZEM: Noční Praha žije festivalem světla Signal 2014

V těchto dnech probíhá v centru Prahy druhý ročník festivalu světla Signal 2014. Pražský Zpravodaj přináší tipy na to nejzajímavější, co byste rozhodně měli shlédnout. Fasády čtyř historických budov v centru Prahy se od 16.10. do 19.10. 2014 proměnily v obří promítací plátna na nichž můžete vidět tzv. Videomapping.

Co je to Videomapping?

Videomapping je směr audiovizuálního umění, založeného na VJingu. Podstatou je projekce šitá na míru vybraným plochám nebo objektům tak, aby rozbila divákovo vnímání perspektivy a reality. Projektor umožňuje ohýbání a zvýraznění jakéhokoliv tvaru, linie nebo prostoru. Sugestivní hra světla na objektech doprovázená hudbou vytváří nový rozměr a mění vnímání zdánlivě obyčejného. Vše se stává iluzí.

Michnův palác, Tyršův dům, název: E:Merge, autoři: Nerdworking

Na fasádě Michnova paláce si vychutnáte zcela jedinečný videomapping ve 3D. Australští mágové videomappingových projekcí rozsvítili například slavnou budovu opery v Sydney. Ve svém strhujícím audiovizuálním show kombinují nejrůznější techniky projekcí, ve kterých vždy berou ohled na optimalizaci výsledného efektu a maximální využití kreativních příležitostí. Jedná se o poezii linií, ploch a iluzivních prostorů. Tato strhující audiovizuální symfonie vás po chvíli sledování doslova vtáhne do sebe, nepustí a na tento jedinečný vizuální zážitek dlouho nezapomenete.
http://nerdworking.org/works.html

Palác Kinských, Staroměstské náměstí, název: Dreamforge, autor: MaxIn10sity

Tento projekt přichází s maximální intenzitou audiovizuálního zážitku. Jeho autoři však zároveň plně respektují detailní prvky architektury. Noční pestrobarevná show na fasádě budovy Paláce Kinských na Staroměstském náměstí v Praze je plná harmonie a působí magicky.
http://www.maxin10sity.com

Městská knihovna, Mariánské náměstí, název: Out of place, autor: The Electric Canvas

Out of Place je specifická projekce, která rozehrává skryté příběhy knihovny a jejích nočních návštěvníků zpodobněných jako obří piktogramy. Autoři jsou známí barevností a humorem obsahu svých show, který se nevyhýbá ani figurativním motivům. Show nabízí animované epizody ze života piktogramů, spojené s kouzlem a posláním konkrétního místa.
http://www.theelectriccanvas.com.au/

Kostel sv. Ludmily, náměstí Míru, název: Evoluce, autor: Onionlab

Dechberoucí videomapping z dílny barcelonského kreativního studia Onionlab na kostele sv. Ludmily na náměstí Míru v Praze rozvíjí obrazem a zvukem koncept evoluce, jenž je v jejich pojetí koncipována jako transformace, konstrukce a alterace reality prostřednictvím času. Z jejich umělecky podané audiovizuální show, ve které její tvůrci kladou silný důraz na propracovanost každého detailu, vás bude doslova mrazit v zádech.

http://www.onionlab.com

 

 

Text / foto:              Vít Hassan

Podobné příspěvky

Záštitu nad mezinárodním stavebním veletrhem FOR ARCH převzal také Jan Hamáček

Afri

10 specialit vylepšeného Lexus LC Coupe

Afri

Skladba Kopačky z opery Anna Karenina dostala animovanou podobu .

Afri

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady