Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Film Kultura Pozvánky na akce

Nový film oscarového režiséra Paola Sorrentina Mládí v programu MFF Karlovy Vary.

V rámci sekce Horizonty bude na letošním 50. Mezinárodním filmovém festivalu Karlovy Vary uveden film režiséra a scenáristy Paola Sorrentina Mládí (Youth). Festivalovému publiku jej osobně představí slavný hollywoodský herec Harvey Keitel, kterého Sorrentino obsadil do jedné z hlavních rolí.

Po Velké nádheře, oceněné Oscarem za nejlepší cizojazyčný film, byl nový Sorrentinův snímek netrpělivě očekáván. Světová premiéra Mládí na nedávném festivalu v Cannes byla velkou událostí, a přestože film nezískal žádnou z cen, stal se jedním z nejlépe hodnocených děl letošní hlavní soutěže.
Dirigent a skladatel v důchodu Fred (Michael Caine) se léčí v luxusním alpském sanatoriu, kde jej pravidelně navštěvuje starý přítel, režisér Mick (Harvey Keitel), který na rozdíl od Freda ještě na svou kariéru nerezignoval. Tématem jejich rozhovorů jsou vzpomínky, zapomínání, ubývání sil, ale rozhodně není řeč jen o stáří. Kypící život kolem nich je výzvou k meditaci o mládí, o kráse a o kreativitě, o všem, co zahání myšlenky na blízký konec… Například Lee Marshall z deníku Screen o Mládí mluví jako o „sarkastické a velkolepé filmové opeře, která otevírá póry úchvatnými obrazy a plní je uklidňující hudební mastí, místy prostřídanou osvěžující dávkou chladného dramatu. To vše podané bezchybnými hereckými výkony.“ Vedle Caina a Keitela v hlavních rolích anglicky mluveného snímku s mezinárodním hvězdným obsazením excelují také Rachel Weisz, Jane Fonda nebo Paul Dano.
Do českých kin vstoupí Mládí 8. října v distribuci společnosti Aerofilms.
Paolo Sorrentino (1970, Neapol, Itálie) pracoval v počátcích své kariéry jako scenárista s neapolskými divadelníky a filmaři. V roce 1998 natočil krátký film L’amore non ha confini (Láska nezná hranic), za nějž získal řadu cen. V soutěži benátského festivalu v roce 2001 a následující léto na MFF KV byl uveden jeho celovečerní debut Přebytečný člověk. Od roku 2004, kdy byl v Cannes představen snímek Le conseguenze dell’ amore (Následky lásky), jsou do soutěže nejvýznamnějšího filmového festivalu zvány Sorrentinovy filmy pravidelně: Rodinný přítel (2006), Božský (2008; Cena poroty), Tady to musí být (2011), Velká nádhera (2013, Oscar za nejlepší neanglicky mluvený film) i Mládí (2015). Sorrentino je i respektovaným spisovatelem (Hanno tutti ragione, Tony Pagoda e i suoi amici).

Mládí na 50. MFF Karlovy Vary:
5. 7., 10.00, Národní dům
10. 7., 14.00, Velký sál

Distribuce: Aerofilms s.r.o., Jirečkova 1008/8, Praha7, 170 00 www.aerofilms.cz, www.facebook.com/aerofilms.cz
zdroj: 2media
la_giovinezza_00271_by_gianni_fiorito_2

Podobné příspěvky

Karel Zeman – geniální režisér z Čech

Afri

Bílá na bílé oceněno dokumentárním filmem roku na 24. MFDF Ji.hlava

Afri

Dopravní nehoda nemusí být jen otrava. Přesvědčí vás o tom Divadlo Zaseto

Šebík

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady