Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz

Natali Ruden představila novou kolekci Ocean

Natali Ruden uchvátila návštěvníky svou novou módní kolekcí Ocean. Přehlídka se uskutečnila v pražském Foru Karlín a s velkou profesionalitou ji moderoval Leoš Mareš. Loňská přehlídka pod názvem My way byla zároveň oslavou 20 let návrhářské činnosti Natali Ruden. Byla hodně zaměřená na společenskou módu a byla v barokním stylu.

Letošní přehlídka s názvem Ocean byla oslavou volnosti, tedy i volných střihů a jemných materiálů, oslavou léta, moře a dovolených. „Touto přehlídkou nás chci přiblížit k atmosféře dovolených a volného času. K oceánům, mořím, modré obloze a chvílím odpočinku a lehké mysli Zapomeňme teď na každodenní spěch a na chvíli se ponořme do oceánu,“ vysvětlila hlavní téma své nové kolekce autorka.

Natali Ruden, která pochází z ukrajinského Kyjeva, zde žije již 25 let a za tu dobu si vydobyla obrovské renomé na poli módy. Její maminka je známá návrhářka, Natali se ale v dětství věnovala hodně sportu, zejména tenisu, v 15 letech ji ale nadšení pro tenis opustilo a rozhodla se pro návrhářství. Tvrdě na tom pracovala, až 5 hodin denně se učila kreslit a malovat. Vzpomínky na Černé moře, kde prožila dětství ji inspirovaly k tvorbě této poslední kolekce. Přehlídce ve formě multimediální show dominovala azurová modř, oranžová a fialová barva. Klidný či rozbouřený oceán i s přelévajícími vlnami na plátně doplňovaly tóny skvělé hudby. Oceán je symbolem nespoutanosti, emocí a zároveň i pokory. Jemné látky s potiskem-hedvábí a organza pro tuto kolekci byly vyrobeny v Itálii. Modely předváděly známé české a slovenské modelky v čele s hlavní hvězdou Andreou Verešovou a dále Nicol Švantnerovou, Gabrielou Kratochvílovou, Monikou Leovou, Kateřinou Klausovou, Veronikou Chmelířovou, Terezou Jelínkovou. Přehlídku zahájila Andrea Verešová v modelu připomínajícímu rybářskou síť, Verešová rovněž předvedla závěrečný velkolepý model. V průběhu přehlídky vystoupil i známý ukrajinský zpěvák Alex Luna (kontratenor) se zvláštním jemným hlasem, partnerku mu vytvářela Andrea Verešová. Na mole se objevily barevné letní šaty, elegantní topy, sukně a zároveň i večerní nádherné róby. Objevily se námořnické motivy i motivy inspirované mořem a jeho obyvateli. K večerním róbám měly modelky krásné čelenky, inspirované podmořskými obyvateli-korály, lasturami, hvězdicemi. Podle chuti si každá dáma mohla vybrat model od jednoduchých šatů na pláž až k nákladným večerním róbám. U všech modelů zaujal nádherný materiál.Tato velká společenská událost se po všech stránkách vydařila.

Zakončíme vlastními slovy Natalie Ruden: Svoji práci mám moc ráda a beru ji jako určité poslání. Jsem temperamentní, a proto ráda používám výrazné barvy, kombinuji materiály. Důležitá je pro mě i krásná linie, která mě fascinuje od té doby, co jsem poprvé zhlédla obrazy italského malíře Modiglianiho. Vše musí směřovat k tomu, aby se podtrhla krása těla a osobnost.“

Jaromír Hampl / Foto: Natali Ruden

 

 

 

 

 

Facebook komentáře

Sdílejte články