Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
Hledejte cokoli zde na webu
DomůKulturaNatali Ruden představila novou kolekci Ocean

Natali Ruden představila novou kolekci Ocean

Natali Ruden představila novou kolekci Ocean

Natali Ruden uchvátila návštěvníky svou novou módní kolekcí Ocean. Přehlídka se uskutečnila v pražském Foru Karlín a s velkou profesionalitou ji moderoval Leoš Mareš. Loňská přehlídka pod názvem My way byla zároveň oslavou 20 let návrhářské činnosti Natali Ruden. Byla hodně zaměřená na společenskou módu a byla v barokním stylu.

Letošní přehlídka s názvem Ocean byla oslavou volnosti, tedy i volných střihů a jemných materiálů, oslavou léta, moře a dovolených. „Touto přehlídkou nás chci přiblížit k atmosféře dovolených a volného času. K oceánům, mořím, modré obloze a chvílím odpočinku a lehké mysli Zapomeňme teď na každodenní spěch a na chvíli se ponořme do oceánu,“ vysvětlila hlavní téma své nové kolekce autorka.

Natali Ruden, která pochází z ukrajinského Kyjeva, zde žije již 25 let a za tu dobu si vydobyla obrovské renomé na poli módy. Její maminka je známá návrhářka, Natali se ale v dětství věnovala hodně sportu, zejména tenisu, v 15 letech ji ale nadšení pro tenis opustilo a rozhodla se pro návrhářství. Tvrdě na tom pracovala, až 5 hodin denně se učila kreslit a malovat. Vzpomínky na Černé moře, kde prožila dětství ji inspirovaly k tvorbě této poslední kolekce. Přehlídce ve formě multimediální show dominovala azurová modř, oranžová a fialová barva. Klidný či rozbouřený oceán i s přelévajícími vlnami na plátně doplňovaly tóny skvělé hudby. Oceán je symbolem nespoutanosti, emocí a zároveň i pokory. Jemné látky s potiskem-hedvábí a organza pro tuto kolekci byly vyrobeny v Itálii. Modely předváděly známé české a slovenské modelky v čele s hlavní hvězdou Andreou Verešovou a dále Nicol Švantnerovou, Gabrielou Kratochvílovou, Monikou Leovou, Kateřinou Klausovou, Veronikou Chmelířovou, Terezou Jelínkovou. Přehlídku zahájila Andrea Verešová v modelu připomínajícímu rybářskou síť, Verešová rovněž předvedla závěrečný velkolepý model. V průběhu přehlídky vystoupil i známý ukrajinský zpěvák Alex Luna (kontratenor) se zvláštním jemným hlasem, partnerku mu vytvářela Andrea Verešová. Na mole se objevily barevné letní šaty, elegantní topy, sukně a zároveň i večerní nádherné róby. Objevily se námořnické motivy i motivy inspirované mořem a jeho obyvateli. K večerním róbám měly modelky krásné čelenky, inspirované podmořskými obyvateli-korály, lasturami, hvězdicemi. Podle chuti si každá dáma mohla vybrat model od jednoduchých šatů na pláž až k nákladným večerním róbám. U všech modelů zaujal nádherný materiál.Tato velká společenská událost se po všech stránkách vydařila.

Zakončíme vlastními slovy Natalie Ruden: Svoji práci mám moc ráda a beru ji jako určité poslání. Jsem temperamentní, a proto ráda používám výrazné barvy, kombinuji materiály. Důležitá je pro mě i krásná linie, která mě fascinuje od té doby, co jsem poprvé zhlédla obrazy italského malíře Modiglianiho. Vše musí směřovat k tomu, aby se podtrhla krása těla a osobnost.“

Jaromír Hampl / Foto: Natali Ruden

 

 

 

 

 

Facebook komentáře

Sdílejte články