Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Film Kultura

Na premiéře pohádky KDYŽ DRAKA BOLÍ HLAVA nechyběl ani Karel Gott s rodinou

Já Karel Gott se ve středu zúčastnil  v kině Lucerna slavnostní premiéry dlouho očekávané pohádky Když draka bolí hlava.

Gott, jako představitel krále i kováře si v pohádce zahrál i s dcerami Charlottou Ellou a Nelly Sofií . S Charlottou nazpíval také Gott i úvodní píseň k filmu. Hudbu k písničce složil Lešek Wronka, textem ji opatřil Petr Šiška.

Zcela nový dračí příběh, dva jazyky, špičkové herecké obsazení v čele s Karlem Gottem a Kamilou Magálovou, odvážné propojení herců s 3D animacemi a věhlasnou československou loutkářskou školou, podmanivá hudba a veselé písničky z pera Vašo Patejdla, Michala Davida, Leška Wronky, Igora Timka, Martina Haricha a Miro Bazgera, to jsou hlavní lákadla romantické pohádky pro celou rodinu. O tom, jak pohádka zachycující čtvero ročních období dopadla, se můžete přesvědčit v příběhu, který nabízí dvojici hlavních hrdinů, prince Janka (Jakub Jablonský) a princeznu Adélku (Zuzana Žáková), charizma slovenského krále Juraje (Ján Koleník), šarm slovenské královny Anny (Zuzana Mauréry), rozvážnost českého krále Tadeáše (Miroslav Šimůnek), půvab české královny Elišky (Kateřina Brožová), ale i mstivost a excelentní herecký koncert skřeta Blivajze (Miroslav Noga).
Výpravná  pohádka s více než stovkou originálních kostýmů, plejádou zvířecích hrdinů v čele s klokany a divočáky měla právě premiéru.

Pohádka Když draka bolí hlava má velké ambice, že ji uvidí diváci po celém světě.
Snímek vznikl mimo jiné ke 100. výročí vzniku samostatného Československa.

Podobné příspěvky

Dne 10.1.2015 se konal Přátelský ples pořádaný Asociaci českých občanů vietnamského původu

Šebík

Premiéra autorské novinky Posedlost v Divadle Na zábradlí. V hlavní roli: Láska!

Šebík

Titulní píseň k NOVÉ komedii Petra Kolečka Přes prsty nazpívali Marcell a Lucie Bílá

Jaroslav Hauer

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady