Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
DomůKulturaMuzikál Šakalí léta vtrhne z filmu na jeviště, ovládne Divadlo na Fidlovačce

Muzikál Šakalí léta vtrhne z filmu na jeviště, ovládne Divadlo na Fidlovačce

Muzikál Šakalí léta vtrhne z filmu na jeviště, ovládne Divadlo na Fidlovačce

“Na počest hrdinům, kteří kdysi zbláznili lidi.” Právě tak zní podtitul muzikálové grotesky Šakalí léta, kterou v premiéře uvede Divadlo na Fidlovačce už v sobotu 23. 3. 2019. V hlavních rolích inscenace podle  podle námětu slavného filmu Jana Hřebejka a Petra Jarchovského a povídek Petra Šabacha, se představí mnohé známé tváře: Marek Lambora či Lukáš Adam (Bejby), Štěpánka Fingerhutová či Magdalena Kuntová (Alena), Josef Polášek či Karel Zima (otec Prokop) a Daniel Krejčík či Vojtěch Vodochodský (Eda). 

Marek Lambora a Štěpánka Fingerhutová.

Je rok 1957, na oběžnou dráhu vstříc novým zítřkům vzlétá Lajka, Klement Gottwald spokojeně odpočívá ve vítkovském mauzoleu, nad Prahou se stále ještě tyčí pomník zavrženého Stalina a do šedi tepláků budování socialismu přichází Bejby. Barevný, svěží a svůj, vnáší rytmus rock and rollu do pevně zakotveného maloměstského života pod rudou hvězdou. Oživí dětské fantazie, zformuje sny a ukáže, že ne všichni musí šlapat, jak se jim píská. Z dětského pobrukování tluče bubeníček se stanou válečné bubny a z klidu dospělých klid před bouří. Někdo musí z kola ven. Hra o hudbě, o svobodě, o dětských snech, o životě lidí v nelehké době, kdy jinakost se nenosí a každý krok mimo rytmus je po zásluze potrestán. O síle a slabosti charakteru, o lásce a žárlivosti.

Režisérem představení a zároveň spoluautorem divadelní adaptace, ve které nebudou chybět hity Ivana Hlase Na kolena či Jednou mi fotr povídá, je Adam Skala. Na jevišti herce živě doprovodí kapela Green Monster. Druhou premiéru plánuje divadlo na čtvrtek 28. 3. 2019.

V hlavních rolích:
Bejby              Lukáš Adam/Marek Lambora
Alena              Štěpánka Fingerhutová/Magdalena Kuntová
Prokop           Josef Polášek/Karel Zima
Eda                 Daniel Krejčík/Vojtěch Vodochodský
Kšanda          Adam Kralovič/Prokop Zach
Milada           Vanda Chaloupková/Aneta Krejčíková
Ivan                Jiří Racek/Zdeněk Vencl

Foto Alena Hrbková/ Divadlo na Fidlovačce

Facebook komentáře