Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Kultura Divadlo Hudba

Muzikál Romeo a Julie v Hybernii nadchne a pohladí

Premiéra muzikálu ROMEO a JULIE v Hybernii nadchla více než 700 diváků, včetně celebrit!

Slavnostní premiéra muzikálu Romeo a Julie v pražském Divadle Hybernia nadchla více než 700 diváků, včetně známých osobností. Na dílo, které se v obdobné podobě hrálo řadu let v korejském Soulu a následně i na nádvoří pohádkového Zámku Hluboká, všichni zhodnotili jako mimořádně zdařilé!

Herečky Yvetta Blanarovičová, Regina Řandová, zpěvačky Petra Černocká, Petra Slaninová, Kamila Hübsch, televizní moderátor a sportovec Roman Šebrle, návrhář a designér Osmany Laffita, stylista a vizážista Kája Pavlíček a mnohé další známé osobnosti přišly na premiérové představení. Všichni odcházeli nadšení s tím, že je muzikál velmi mile překvapil.

“Já například nejsem klasickým vyznavačem muzikálů, ale tohle se mi velmi líbí a mile mě to překvapilo, včetně scény, kostýmů, projekcí a samozřejmě ta hudba a i výkony herců a zpěváků. Zkrátka – tohle se prostě lidem bude líbit, to vím,” prozradila zpěvačka Petra Černocká, která šla na premiéru v předvečer svých narozenin.

“Mě se to líbilo moc, protože Zdeněk Barták a jeho tým jsou vždycky zárukou krásných věcí a představení,” podotkla herečka a zpěvačky Yvetta Blanarovičová. Podobně hovořila i herečka a dabérka Regina Řandová nebo Roman Šebrle. “My jsme spokojení a nadšení. Moc s nám to líbilo. Opravdu velmi zdařilé, a i když to nekončí happyendem, tak jak my všichni příběh od Williama Shakespeareho známe, je to krásně udělané,” prozradil.

Módní návrhář a designér Osmany Laffita, který přišel s rodinným kamarádem, byl také nadšen. “Mě se to líbilo moc. Je to krásné, zamilované, i když tragické. A když se mě někdo zeptá, zda na Romea a Julii do Hybernie má jít, tak mu řeknu jediné: Určitě, je to krásné.”

Spokojení a nadšení jsou i autoři libreta, textu, překladu, muziky, kostýmní výtvarníci či režisér a producentka.

“Jsem velmi rád, že se nám po měsících zkoušení tohoto poměrně těžkého díla podařilo divákům ukázat představení na úrovni, které dle mého názoru, a ve vší skromnosti, dopadlo dobře. Velké díky patří celému realizačnímu týmu a pochopitelně jako hlavním představitelům Romea a Julie Lukáši Randákovi a Ivance Korolové, tak vše ostatním účinkujícím. Zvlášť proto, že všichni víme, jak náročné je spojit zpěv, herectví, do toho šerm a další věci. Věřím, že diváci si náš muzikál najdou, stejně, jako si jej zamilovali na Hluboké a předtím v Soulu, kde se řadu let hrál,” podotkl skladatel Zdeněk Barták, který právě v Korei získal za toto dílo dva asijské Oscary.

“Já jsem spokojená. Pokud jsou diváci nadšení, herci a zpěváci odcházeli z pódia s úsměvy, nikdo nebyl ve stresu, nikdo nebyl otrávený a naopak říkali, že si to užívali, pak já jsem nejspokojenější producent na světě. A všechny tímto srdečně zvu do Hybernie,” podotkla jediná český muzikálová producentka Ema Krahulíková.

Spokojení jsou i představitelé hlavních rolí, jako například:

Romeo – Lukáš Randák: “Mám z toho dobrý pocit a stále mám takový blažený úsměv na tváři. Před deseti lety jsem jako Romeo poprvé stál na “prknech”, na mé milované Hluboké. Už jsem přestal věřit, že se k Romeovi někdy vrátím a najednou… ti, co mě znají, vědí, jak moc pro mě dnešek znamená.. děkuju všem za podporu a zvlášť Zdeňku Bartákovi, který mi dal tehdy tu šanci.

Myslím že premiéra byla velice povedená, diváci reagovali výborně a bylo to velmi emotivní. Osobně mi to ještě umocnil fakt, že jsem tímto představením začínal před devíti lety svou divadelní kariéru.”

Julie – Ivana Korolová: “Krásná práce se skvělými lidmi, krásné téma. A velké díky patří především panu režisérovi Romanu Štolpovi. A jak krásně při děkovačce řekl Vlastík Korec – od teď se jednotka trpělivosti jmenuje jeden Štolpa.

Chůva – Dita Hořínková: “Já jsem spokojená a pokud se to líbilo i divákům, o to více. Užívám si tu svou roli chůvy, která je komická i vlastně tragická. Ta role je něco, co mohu říct – je pro mně jako šité na míru.”

Tybalt – Ladislav Korbel: Myslím že premiéra byla velice povedená, diváci reagovali výborně a bylo to hodně emotivní. Osobně mi to ještě umocnil fakt, že jsem tímto představením začínal před devíti lety svou divadelní kariéru.”

VSTUPENKY na muzikálová představení Romeo a Julie si lze koupit buď na pokladně Divadla Hybernia, nebo on-line zde: https://www.musical-production.cz/predstaveni/romeo-a-julie/

Realizační tým a kompletní obsazení muzikálu ROMEO a JULIE:

Hudba: Zdeněk Barták

Texty písní: Eduard Krečmar

Hudební aranžmá: Daniel Barták a Ivan Zelenka

Překlad: Jiří Josek

Režie: Roman Štolpa

Choreografie: Lukáš Vilt

Šermy: Borek Belfín

Scéna, projekce: Ariadna Nikiforova

Kostýmy: Lucie Ulíková

Asistentka režie: Hana Sršňová

Producentka: Ema Krahulíková

PR: René Kekely

Foto J.Hauer

Related posts

Anthony Horowitz: Moriarty. Sherlock Holmes je mrtvý, ale jeho metody žijí dál (Argo)

Šebík

Unikátní Fillovo zátiší nebo vzácný obraz Ajvazovského za miliony. Dorotheum má před sebou poslední aukci sezony

Afri

Místo premiéry filmu „K2 vlastní cestou“ dostanete malou ochutnávku

Jaroslav Hauer

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady