Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Kultura Kultura v Praze

Museum Kampa otevírá dnes v sobotu 1. srpna 2020

Museum Kampa

Museum Kampa otevírá v sobotu 1. srpna 2020 v 10 hodin. Po požáru v technickém zázemí muzea bude znovu otevřena výstava Alfons Mucha a Pasta Oner a stálá expozice.Museum Kampa otevře své brány návštěvníkům již tuto sobotu ráno. Muzeum bylo pro veřejnost uzavřeno po požáru v technickém zázemí od 15. července.

K částečnému otevření Musea Kampa dojde díky velké pomoci společnosti Trade Center Praha, která objekt spravuje. Pro veřejnost bude zpřístupněna výstava Alfonse Mucha a Pasty Onera: Elusive Fusion a stálá expozice Františka Kupky a Otto Gutfreunda.

Merta Pospisil

„Chtěl bych poděkovat všem pracovníkům Trade Center Praha a města, že se podařilo takto provizorně zpřístupnit alespoň část Musea Kampa. Nadále však zůstává uzavřena druhá část muzea, kde budou i v následujících týdnech pokračovat restaurátorské a sanační práce pro odstranění spalin a popílku, kterým byly díla i prostory zasažené. Počítáme s tím, že tyto práce budou pokračovat minimálně následující půlrok,“ řekl Jiří Pospíšil, předseda správní rady Nadace Jana a Medy Mládkových.

 

I nadále probíhá veřejná sbírka na donio.cz/kampa, ve které se dosud vybralo přes 260 tisíc korun.

„Rádi bychom poděkovali všem dárcům, kteří do sbírky přispěli a pomohli nám překlenout období, kdy bylo muzeum pro návštěvníky opět zavřené a bez příjmů ze vstupného,“ doplnil předseda správní rady Nadace Jana a Medy Mládkových Jiří Pospíšil.

Jana Pelouchová

Museum Kampa – Nadace Jana a Medy Mládkových

U Sovových mlýnů 503/2

118 00 Praha 1

http://www.museumkampa.cz

 

 

 

 

 

Podobné příspěvky

EXALTATIO – vychází nové vánoční album Dagmar Peckové se souborem Musica Bohemia Jaroslava Krčka

Jaroslav Hauer

Z Berlína míří do Prahy uznávaný tenorista Martin Muehle, vystoupí v opeře Andrea Chénier

Helena Vondráčková znovu dobyla polské Sopoty

Afri

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady