Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Kultura

Martin Siebert: Výstava fotografií Live & Loud

Pozvánka Kamzík

V pátek 21. října začala v pražské Galerii Café Kamzík výstava Martina Sieberta s názvem Live & Loud. Na více než třiceti snímcích, pořízených v letech 1993–2001, tedy v době, kdy se fotilo na film a ostřilo ručně, uvidíte osobnosti jako např. B. B. Kinga, Roberta Planta, Davida Bowieho, Rolling Stones, Public Enemy, Green Day, Laibach a řadu dalších. Fotografie vznikly v mnoha klubech, na velkých koncertech a festivalech. Výstava potrvá do 24. listopadu.

Živě a hlasitě“ dokonale popisuje to, o čem výstava bude – o hudbě, klubech, velkých koncertech, festivalech a slavných lidech! Ovšem fotografie Martina Sieberta nejsou unikátní jen tím, kdo je na snímku, ale i technikou, kterou k fotografování používal.

Vše je foceno analogově (na film) a ostřeno ručně (manual focus),“ popisuje autor. „Dvě fotky jsou foceny na panorama (fotoaparát Noblex), kdy objektiv rotuje kolem filmu a focení koncertů z ruky je tak trochu proti smyslu použití fotoaparátu,“ dodává. Což nezůstalo bez povšimnutí a autor získal za panoramatický snímek Apocalypticy čestné uznání Czech Press Photo 2001 v kategorii umění.

Výstava bude probíhat od 21. října 2016 v Galerii Kamzík (Kamzíkova 8, Praha 1) a potrvá do 24. listopadu 2016. Vernisáž proběhne 20. října 2016 od 19:00 hodin. Výstava je prodejní.

ZDROJ:  TOPART MEDIA

Podobné příspěvky

Výstava nekomerčních fotografií PHOTOMEETPOINT 2013 podporuje dobrou věc

Afri

Zakládající člen Pink Floyd Nick Mason vystoupí s kapelou v Lucerně

Jsem tu a rovnou říkám, že tu ještě nějakou dobu budu.

Jaroslav Hauer

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady