Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
Hledejte cokoli zde na webu
DomůKulturaLiteraturaVydavatelství Mladá fronta přichází s knižní novinkou Vojáčci

Vydavatelství Mladá fronta přichází s knižní novinkou Vojáčci

Vydavatelství Mladá fronta přichází s knižní novinkou Vojáčci

Praha 22. října 2018 – Ve vydavatelství Mladá fronta, divizi Knihy vychází knižní novinka od grafika a ilustrátora Pavla Kolína a jeho syna Jakuba. Díky téhle knize poznáte, jakým způsobem se bojovalo v určitých historických obdobích, seznámíte se s válečnickou výstrojí antických bojovníků, těžkou kovovou zbrojí středověkých rytířů a také samurajskými brněními s jejich netradičními zbraněmi.

Slavnostní křest se uskutečnil ve středu 24. října v 16 hodin v Paláci knih Luxor (Václavské náměstí 41, Praha). Kmotry knihy jsou Jarmila RybováMiroslav Kohl a ředitel Divize knihy Mladé fronty Tomáš Černý.

Kniha “Vojáčci”

Pavel Kolín se narodil v roce 1963. Vystudoval Střední uměleckoprůmyslovou školu v Praze. Pracoval jako výtvarný redaktor, časopisecký grafik a výtvarník hraček. Aktuálně působí jako technický redaktor a grafik v nakladatelství Mladá fronta. Věnuje se malbě a řezbářství a svá díla také vystavuje.

Jakub Kolín se narodil v roce 1991. Vystudoval architekturu a urbanismus na pražské ČVUT. Pracuje v ateliéru Foglar Architects na územním plánování měst a obcí. Záliba v kreslení vojáčků ho provází od dětství. Dlouhodobě se také zajímá o vojenskou historii a věnuje se akrylové malbě.

Anotace

Díky téhle knize poznáte, jakým způsobem se bojovalo v určitých historických obdobích, seznámíte se s válečnickou výstrojí antických bojovníků, těžkou kovovou zbrojí středověkých rytířů a také samurajskými brněními s jejich netradičními zbraněmi. Dozvíte se, jak se dobývaly středověké hrady a spoustu dalších informací z vojenského světa. Součástí knihy je také řada her – například pexeso nebo desková hra Hurá na hrad!. Vystřihněte a vybarvěte si spoustu krásných vojáčků, se kterými si užijete hromadu legrace.

Slavnostní přípitek

 

 

 

 

 

 

Facebook komentáře

Sdílejte články