Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Literatura

Vychází knižní novinka od autora Zbyňka Hrkala s názvem Voda včera, dnes a zítra

Ve vydavatelství Mladá fronta, divize Knihy vychází knižní novinka od autora Zbyňka Hrkala s názvem Voda včera, dnes a zítra. Strhující vyprávění o nejvzácnější tekutině světa je volným pokračováním úspěšného titulu O lidech a vodě.

Kniha, významného českého celosvětově působícího hydrogeologa, ale také oblíbeného autora literatury faktu i thrillerů, pojednává o všech problémech s vodou, o nichž se dnes tolik diskutuje a které považujeme za fatální pro další vývoj naší civilizace.

Voda včera, dnes a zítra

Zbyněk Hrkal – Voda včera, dnes a zítra

Vydáme se na cestu prostorem i časem, abychom se podívali, jak zásadním způsobem voda formovala lidské dějiny. Čtenáře možná překvapí, že jde o knihu optimistickou. Historie totiž ukazuje, že všechny problémy, o nichž se dnes tolik diskutuje a které považujeme za fatální pro další vývoj naší civilizace, nejsou ve skutečnosti nic nového. Právě naopak. Lidé po celém světě se s hrozbou nedostatku i přebytku vody museli vypořádávat neustále a naši předkové při tom často projevovali pozoruhodnou invenci. Mnohé zdánlivě archaické postupy nám mohou pomoci i v současnosti. Stačí se podívat do minulosti a vzít si ponaučení!

Zbyněk Hrkal

Podobné příspěvky

Vychází kniha Jiří Šetlík: Provázejí mne životem

Petr Ondrášek

Již tento týden: Luca di Fulvio v Praze

Afri

Na holešovickém výstavišti pokračuje festival Svět knihy Praha

Jaroslav Hauer

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady