Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
Hledejte cokoli zde na webu
DomůKulturaLiteraturaVENDY křtila svou novou knihu RECEPTY NA SPOKOJENÝ ŽIVOT!

VENDY křtila svou novou knihu RECEPTY NA SPOKOJENÝ ŽIVOT!

VENDY křtila svou novou knihu RECEPTY NA SPOKOJENÝ ŽIVOT!

Nové knize Venduly Špetlíkové „Recepty na spokojený život. Vaříme s Vendy!“ přišla na slavnostní křest v Paláci knih Luxor na Václavském náměstí, popřát 22. června řada VIP hostů.

Na autogramiádě se sešel neuvěřitelný počet VIP hostů, kteří společně s Vendy novou kuchařku pokřtili. Kmotry knihy se stali herečka a moderátorka Míša Dolinová, zpěvák Vlasta Horváth i se svou manželkou a dvěma roztomilými dcerami, operní pěvkyně Andrea Kalivodová se svým synem Adrianem, oblíbená herečka Vendulka Křížová, dále sympatický herec Igor Bareš i se svou dcerou Toničkou, mladá herečka Anička Kulovaná s dcerkou Vojtěškou, moderátorka a nyní i rosnička Štěpánka Duchková se svými dvěma syny Honzíkem a Adámkem, a herečka a dabérka Valérie Zawadská.

Dalšími sympatickými hosty byli moderátor a kutil Adam Novotný, moderátorka Lucie Šprinclová a moderátor Vlasta Korec, který dorazil i s nohou v sádře. Nesmíme zapomenout i na celou rodinu Vendy, která dorazila společně s maminkou. Celá akce se nesla v přátelském duchu a všichni popřáli knize i autorce hodně štěstí.

 Akce se zúčastnili ty známé osobnosti, které se objevili, jako VIP hosté v televizním pořadu Vaříme s Vendy!, na jehož základě kniha vznikla. V něm Vendy – Vendula Špetlíková se svou dcerou a známými hosty vařila a pekla podle receptů své babičky a maminky. Tyto recepty považuje za dědictví, které chce předávat dál. Kniha je inspirací nejenom na lahodné recepty tradiční české kuchyně, je ale zároveň inspirací pro rodiny i přátele. Přináší domácí pohodu, dobré jídlo a možná i recept na spokojený život.

Celá akce se nesla nejen v přátelském duchu, ale i přítomné děti známých osobností prozářily knihkupectví svou bezprostředností a energickým přístupem.

Zvonivý smích, dětské pobíhání mezi regály a ochutnávání předem připravených dobrot z kuchařky, ale i osobní přístup Vendy, jako hlavní hvězdy křtu dokázal, že všichni přítomní si odpoledne užili a novináři spolu s fanoušky pak společně i s VIP hosty připili na úspěšný prodej knihy, která má hlavně lidem přinést radost, úžasné recepty české kuchyně a krásné fotografie provázející celou kuchařku.

„Chtěla bych ze srdce všem přítomným poděkovat za to, že si dokážou v dnešní uspěchané době najít čas, a podpořit knihu, která má lidem opět připomenout, že česká kuchyně, jednoduché recepty a kvalitní suroviny, které jsou dostupné všude, dokážou vykouzlit chutné, jedinečné pokrmy a spojit rodinu právě u takového jídla.

Protože rodinná večeře nebo oběd budou vždy to, co rodinu dělá rodinou, a sejít se u společného stolu je právě dnes hodně důležité.“ Doplňuje Vendy pocity z celé akce.

Nestranný pozorovatel určitě ocenil i celkovou přátelskou atmosféru, jedinečný přístup každého z hostů, kdy všichni postupně popřáli knize svými slovy to nejlepší, a jak to osobně cítili. Vendy dojal nejen vřelý přístup všech hostů, ale i její maminka, která byla autogramiády přítomna. Dcerka Vendulka, která v pořadu spolu s Vendy vystupovala, si užívala podepisování knihy spolu s celebritami a usměvavou maminkou.

Samotný křest byl jedna velká show hlavně díky množství celebrit na jednom místě a přítomným dětem, které na zvolání, že se nyní kniha křtí, polily kuchařku plnou sklenicí vody s citróny, a zapříčinili tak nejen mokrou podlahu v knihkupectví Neuloxor, ale i všechny srdečně rozesmáli nečekanou reakcí.

Pokračovalo nekončící podepisování a rozdávání autogramů, protože nikdo si nechtěl nechat ujít příležitost, mít tolik podpisů najednou v jedné knize.

Vendula Špetlíková, autorka kuchařky Recepty na spokojený život dodává: „Jsem člověk, který českou kuchyni miluje. Vyzkoušela jsem různé trendy i zahraniční pokrmy, někdy i sama recepty vymýšlím nebo upravuji, ale to, co opravdu chutná mě osobně i mé rodině, je tradiční česká kuchyně.

A to chci předávat dál i svým dětem.“

„V dnešní době nás hodně ovlivňují různé moderní trendy a zahraniční kuchyně, a tak naše česká kuchyně zůstává trochu upozaděna. Byla by ale velká škoda, aby rodinné stříbro v podobě skvělých receptů našich babiček a maminek zůstalo nevyužito nebo pro další generace snad i zapomenuto,“ dodává Vendula

foto P:Brodecký

Facebook komentáře

Sdílejte články