Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
Hledejte cokoli zde na webu
DomůKulturaLiteraturaNová kniha Pražské vinice

Nová kniha Pražské vinice

Nová kniha Pražské vinice

Projděte se po pražských vinicích a ochutnejte víno přímo na místě jeho vzniku. V současné době představují pražské vinice atraktivní turistický cíl i centrum gastronomických zážitků. Nová kniha Pražské vinice autorky Radany Vítkové v sobě ukrývá spoustu informací o víně a zároveň je i důmyslným průvodcem, pokud se chcete za pražskými vinicemi vypravit na výlet. Knížka přináší tipy na půvabné procházky mezi pražskou révou, zasvětí vás do její historie, produkce a odhalí další nečekaná a skrytá tajemství, o nichž možná ani netušíte. Pražské vinice totiž lákají nejen na výtečné víno z prosluněných svahů metropole, ale také na úžasné výhledy a mnoho zajímavých příběhů.

Praha je krásná, stověžatá, kulturní… Ale také úrodná. A požitkářská. Byla taková v minulosti, tedy v těch šťastnějších časech, a je i dnes. Svědčí o tom i obnovené pražské vinice. Jejich vína, rok od roku kvalitnější, si lidé zvykli chutnat přímo na místě, kde vznikají.  Na osluněných svazích vinohradů, s nádhernými výhledy na metropoli, opředená příběhy vinařů, vinic i ročníků.

Projděte se společně s autorkou po Svatováclavské vinici a vinicích Pražského hradu. Ochutnejte víno na Vyšehradě v zahradě kapituly sv. Petra a Pavla i od Starého purkrabství. Vrch Petřín vás přivítá ve   vinohradu Strahovského kláštera a na vinici Svatojánské. A můžete navštívit i dejvickou vinici Baba pod záhadnou zříceninou.

Facebook komentáře

Sdílejte články