Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Literatura

Nečekaná dobrodružství sester Šergilových

NECEKANA DOBRODRUZSTVI SESTER SHERGILLOVYCH_prebal

Autorkou je Balli Kaur Jaswalová. Příběh o cestě sester, kterou žádná z nich nechce podniknout.  Už předchozí kniha autorky, Erotické příběhy pro indické vdovy (Argo, 2019), vzbudila velký zájem čtenářů. Už tam se objevují témata složitých otázek ženství, imigrace a smutku, kontrast mezi tradicí a otevřeností.

Také nový román autorky, která se narodila v paňdžábské rodině v Singapuru, ale studovala v USA a Británii a nyní žije opět v Singapuru se svým australským manželem, řeší stejné otázky na půdorysu rodinných vztahů. Obě knihy také spojuje mimořádný smysl pro nadsázku a humor.

Razní, Džesmín a Širín, tři sestry paňdžábského původy narozené v Británii, sice vyrůstaly spolu, ale nikdy si nebyly zvlášť blízké. Jedna je puntičkářská učitelka, druhá se touží stát herečkou a třetí se provdala za velice bohatého muže, s nímž žije život jako z obrázkového katalogu. Na smrtelné posteli ale jejich matka vysloví přání, aby všechny tři společně vykonaly pouť na posvátné místo v Indii a rozprášily tam její popel. Na cestu, kterou žádná ze sester nechtěla podniknout, si vezou i bolestná tajemství, jež budou muset být ještě před cílem odhalena. Kniha je příběhem o síle rodiny a lásky a o odvaze, která se v nás rodí, když nakonec staneme tváří v tvář rozhodnutí, před nímž jsme dlouho utíkali.

Balli Kaur Jaswalová (36) studovala tvůrčí psaní v USA a vzbudila pozornost hned svými prvními romány Inheritance (2013) a Sugarbread (2015). Mezinárodní pozornost ji vynesl třetí román Erotické příběhy pro indické vdovy (2017). Filmová práva na něj koupila společnost Ridleyho Scotta a hollywoodská herečka a producentka Reese Witherspoon knihu zařadila do svého on-line knižního klubu, což okamžitě zvedlo její prodej ve Spojených státech, Indii a Singapuru.

Argo, 338 stran, 398 Kč. Přeložila Jitka Jeníková.

 

ARGO spol. s r. o.

Milíčova 13

e-mail: zdena.krikavova@argo.cz

www.argo.cz

 

Radka Potměšilová

2media.cz s.r.o.

e-mail: radka@2media.cz

www.2media.cz

 

 

Podobné příspěvky

Světový fenomén PINCH OF MOM míří i do českých kuchyní

Jaroslav Hauer

Festival pro děti a jejich rodiče

Ilja Hynek

Kniha Rozlomená doba 1908 – 1928, Avantgardy ve střední Evropě

Petr Ondrášek

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady