Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
Hledejte cokoli zde na webu
DomůKulturaLiteraturaKřest nové knihy Petra Stančíka – Fíla, Žofie a Smaragdová Deska

Křest nové knihy Petra Stančíka – Fíla, Žofie a Smaragdová Deska

Křest nové knihy Petra Stančíka – Fíla, Žofie a Smaragdová Deska

Petr Stančík je básník, prozaik, esejista a  dramatik. Pracoval jako učitel, televizní režisér a textař. Detektivní groteska Mlýn na mumie (2014), odehrávající se v české metropoli za  prusko-rakouské války, mu vynesla ocenění Magnesia Litera 2015 za  nejlepší prózu. Dětem věnoval sérii příběhů jezevce Chrujdy (Jezevec Chrujda točí film, 2014;

Jezevec Chrujda staví nejdřív urychlovač a  pak zase pomalič, 2015; Jezevec Chrujda našel velkou lásečku, 2016; Jezevec Chrujda dobývá vesmír, 2017; Jezevec Chrujda prochází divočinou, 2018), interaktivní zeleninový thriller Mrkev ho vcucla pod zem (2013) či děravou pohádku O díře z trychtýře (2016). Sci-fi pro děti H2O a tajná vodní mise bylo oceněno Zlatou stuhou (2018) a letos vyšlo i pokračování H2O a poklad šíleného oka.

Sourozenci Fíla a Žofie mají problém: jejich maminka je smutná, protože ztratila zlatý prstýnek. Dvojčata to nechtějí nechat jen tak, snaží se mamince obstarat prstýnek nový, má to ale háček – na koupi prstýnku dětem nestačí ani všechny jejich úspory v prasátku. Sourozenci se ale nevzdávají, seznámí se se záhadným hadem Uroborcem, který jim navrhne, že jim ukáže, jak se zlato vyrábí. Fíla a Žofka se s Uroborcem vydají na dobrodružnou cestu do říše Alchymie, během níž navštíví pravou alchymickou svatbu, společně si přečtou tajemství smaragdové desky, poznají (Rudého) krále a (Bílou) královnu, ze kterých ve spojení s žárem lásky vzejde dokonalost, projdou velkým dílem a nakonec doputují až na hrad Mudrckámen, kde… ale nebudeme prozrazovat konec. Každá z kapitol je doplněná hravým kvízem, díky čemuž můžou děti příběh dále rozvíjet.

Fíla, Žofie a Smaragdová Deska

Petr Stančík

Petr Stančík a Markéta Hrubešová

  

Facebook komentáře

Sdílejte články