Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
DomůKulturaLiteraturaKniha pohádek divadla MALÉhRY

Kniha pohádek divadla MALÉhRY

Kniha pohádek divadla MALÉhRY

POHÁDKY A MALÉhRY Kniha pohádek divadla MALÉhRY
Říkali nám, že musíme slevit ze svých představ. “Takhle chcete vydávat dětskou knížku? A ještě s kartonovým divadlem? Děvčata, proberte se! To by bylo strašně drahý! To přece není potřeba! “
Daly jsme si “pauzu na kafe”…tak říkáme tomu, když situaci necháme volný průběh. V té pauze na kafe totiž může přijít zázrak! A přišel!! Jak jinak si vysvětlit, že shodou náhod se ocitne zakladatelka nového vydavatelství, které začalo vydávat dětské knížky s kreativním přístupem k tvorbě, u nás doma v obýváku! Kde se tam vzala? Odkud? …náhody neexistuji. Jsme prostě “shodou okolnosti” tam, kde máme být. V tuto chvíli u nás v obýváku… Zjistíme, že pro sebe vzájemně máme to, co hledáme.
A tak je tady kniha “Pohádky a Maléhry”, deset veselých pohádek, plných podivných pohádkových bytostí, spousta barevných obrázků a taky malé kartonové divadlo s loutkami, se kterými si každý může zahrát vlastní divadelní představení. Znáte Můvu, kredencové strašidlo, pohádkového dědečka, co vám splní za kousek chleba přání, čerty, co chodí do školy, nebo Emila lesní strašidlo co se bálo strašit? Ne? Tak si o nich něco přečtěte v naší pohádkové knížce.”

Pohádky a MALÉhRY napsala DANIELA ZBYTOVSKÁ
Ilustrovala Karolína Stryková
Grafická úprava Tereza Šmídová
Vydává nakladatelství POP – PAP

Divadlo MALÉhRY
Zabývá se vlastní tvorbou inscenací převážně pro dospělé, které hrají na domovské scéně v Divadle Bolka Polívky a po celé České republice, psaním textů, autorským čtením a radostí z bytí v naší krásné zemi. Tato kniha vychází jako druhá v pořadí po úspěšných pohádkách „JAK NA PŘÍŠERY“. Dětský pohled na svět a víra v zázraky, které se nedějí jen v pohádkách, je pro ně neodmyslitelnou součástí života a tvorby.

Je možné cokoliv na světě! Kdyby to totiž nebylo možné, neexistovaly by ani představy o tom, že to možné je!

Foto: Petr Brodecký

Facebook komentáře