Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Literatura

Kniha Marty Kučíkové Italské dvojhubky

Proč si italští šviháci plní své letité sny v jakémkoli věku? Proč zbytečně neremcají? Proč by Ital nikdy nepozřel margarín? Proč i v nejmenší vesnici bývá stejný počet barů a kadeřnictví? Jak lze vyzrát na pech vysoko v horách? A proč jsou všechny Italky po jednom kafi zkušenými psycholožkami manželských vztahů? Co asi dělá, podle českého přísloví, správný Ital každou středu? Jak se elegantně zbavit dotěry? Co ve skutečnosti znamená být nevěrná až za hrob? Čím si typický Ital hýčká svoji drahou ženu? V čem tkví tajemství jejich precizně uklizených domovů – a jak Italky zvládají být i při tom fofru stále upravené a elegantní? Proč netloustnou, i když se cpou pizzou o půlnoci? Jak se cítí Češky a Slovenky provdané za své italské muže? Proč má Ital laskavé srdce? A proč jste důležití právě VY?
O dalších lehkostech a nelehkostech žití v podhorském italském maloměstě, viděných nejen ze zpovědní kasy hokynářského krámku, vypráví autorka, žijící v těchto končinách téměř patnáct let, opět s jemným vtipem a nadhledem.

Marta Kučíková je dle doktora Plzáka typ hospodyně říznuté intelektuálkou žijící v podhůří italských Dolomit s manželem, třemi dětmi a srdeční slabostí pro rodnou Telč. Za své “italské” humorné a laskavé po

Italské dvojhubky

střehy psané na blogu iDnes získala v roce 2017 nejvyšší možné ocenění Blogerka desetiletí a Blogerka roku 2016.

Slavnostní křest se uskutečnil  22. října hodin v Paláci knih Luxor (Václavské náměstí 41, Praha) za přítomnosti autorky Marty Kučíkové, ilustrátorky Ivony Knechtlové a kmotry knihy paní Terezy Boehmové. Kniha vychází také jako e-book.

Podobné příspěvky

RECENZE: Nízký Tlak

Afri

NA KAJAKU Z PRAHY DO SEVERNÍHO MOŘE

Šebík

Román síly klasické tragédie – Jussi Valtonen: Oni nevědí, co činí

Afri

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady