Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Literatura

Jašków na křtu knihy Harasimové: Znásilňoval jsem mladé holky a bylo to skvělé!

Spisovatelka Markéta Harasimová patří k plodným českým autorkám, jen v letošním roce vyšly tři její knihy. Píše převážně detektivní a krimi žánr. Pokřtila svůj již sedmnáctý titul, psychologický krimithriller Hedvábná past.

„Hodně se pohybuji mezi čtenáři a jezdím s autorským čtením po knihovnách, mám tak celkem dobrou představu, co lidé v rámci mého žánru chtějí číst. Kombinace napětí a krimi linky se vztahovým tématem je přitažlivá – nejde o čistou detektivku, čtenář v knize najde i běžný život s jeho problémy. Hedvábná past popisuje zločin z pohledu kriminalistů, kteří vyšetřují sérii brutálních vražd mladých žen. Mimo to hlavní hrdinka řeší své zdevastované soukromí,“ poodhaluje Harasimová svůj nový románový počin. „Kriminální linka je místy dost drsná, ale k tématu to sedí. Kromě ní se v knize objevuje i špetka sexu, který děj trochu zjemní,“ dodává.

Román Hedvábná past pokřtili šansoniérka Renata Drössler, moderátor Slávek Boura a herci Robert Jašków a David Matásek. Ještě před samotným aktem křtu došlo na představení ukázek z nové knihy. Slávek Boura začal prologem, který popisuje stěžejní scénu, k níž později směřuje celý děj, David Matásek přečetl úryvek z vyšetřování vraždy a Robert Jašków přiblížil myšlenky psychopatického vraha. Renata Drössler pro odlehčení předvedla rodinnou scénu hlavní hrdinky a její dcery.

Moderátorka Petra Zajíčková kladla kmotrům všetečné dotazy – na přetřes přišla třeba otázka, zda někdy hráli roli bestiálního, sexuálně motivovaného vraha, jaký se objevuje v knize. „Vždycky jsem hrál násilníky a znásilňoval mladé holky. Bylo to skvělé, tihle hajzlové jsou prostě prima, to vám potvrdí každý herec,“ prohlásil přesvědčivě Jašków.

Další dotaz zněl, jaký nejbizarnější úkol před kamerou či na jevišti kmotři dostali. Renata Drössler si vzpomněla na muzikál, kde musela předvést striptýz. „Nebylo mi to moc příjemné, nicméně to mělo blahodárné účinky na mou postavu. Začala jsem kvůli tomu chodit do posilovny,“ okomentovala svou nejpeprnější roli. Matásek kolegyni suše doplnil větou: „Já byl vždycky spíš přítel hlavního hrdiny, takže na mě toho sexu moc nezbylo.“

A pak už se mohlo přistoupit ke křtu. „Už se těším, až si knihu přečtu. Přeju jí, ať se líbí a má dlouhý život, a přeju dlouhý život i dalším knížkám, které Markéta zplodí,“ pronesl nad přípitkem Robert Jašków. Slávek Boura před vlastním přáním poznamenal: „Kupujte co nejvíc, kupujte třeba tři čtyři, protože jsou Vánoce a máte bližní své, tak pro ně kupujte taky.“ Hedvábné pasti pak ještě popřál několik dotisků a mezinárodní trh.

Zleva David Matásek, autorka Markéta Harasimová, Robert Jašków, Renata Drössler a Slávek BouraMarkéta Harasimová s kmotry Davidem Matáskem a Robertem JaškówemKmotři přejí nove knize se sklenkou sektu

Podobné příspěvky

Jsme arogantní bohové nemocní z blahobytu…

Afri

Kniha „A taky jsem vařila u Werichů“ má již druhé vydání

Jaroslav Hauer

Zdraví je aktuálně žádané. Co nejvíce zabíjí?

Afri

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady