Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
DomůKulturaLiteraturaAťka Janoušková, Václav Žmolík a Slávek Boura pokřtili unikátní knihu Renaty Šťasné RETRO REPUBLIKA

Aťka Janoušková, Václav Žmolík a Slávek Boura pokřtili unikátní knihu Renaty Šťasné RETRO REPUBLIKA

Aťka Janoušková, Václav Žmolík a Slávek Boura pokřtili unikátní knihu Renaty Šťasné RETRO REPUBLIKA

Herečka a dabérka Aťka Janoušková, novinář, rozhlasový i televizní moderátor Václav Žmolík a moderátor a bavič Slávek Boura pokřtili Retro republiku. Jde o unikátní knihu, jejíž autorkou je novinářka a spisovatelka Renáta Šťastná. Navázala tak na první titul z loňska a čtenáři velmi vyhledávanou „retro“ publikaci Vzpomínkomat. Zároveň tímto způsobem přispívá k dokumentaci prvních sta let existence našeho samostatného státu. 

Křest knihy se v přátelské a rodinné pohodě uskutečnil v knihkupectví Kosmas na rozhraní Letné a Holešovic. Součástí prezenrace byla i malá, komentovaná módní přehlídka retro, přesněji řečeno -prvorepublikových dámských i pánských, veskrze společenských oděvů. Přispěla tak také ke vzpomínání společně s novou knihou.

Kniha Renaty Šťastné je unikátní v tom, že osloví velkou skupinu čtenářů několika věkových kategorií. Prostě všechny ty, kteří s jistou dávkou nostalgie zavzpomínají na doby, kdy se ještě netrávily hodiny nad displeji mobilů, kdy se k napsání dopisu kupodivu používal papír a tužka, v lepším případě psací stroj, kdy jsme jako děti po příchodu ze školy hodili tašku do kouta a do tmy řádili mezi domy s partou kamarádů, aniž by rodiče v každém okamžiku znali naše souřadnice, a kdy jsme si po otevření kapoty u svého vozu jen bezradně neprohlíželi zadeklovaný prostor, ale byli jsme si schopni vyměnit i ten nešťastný palec u rozdělovače, který tehdy sehnat nebyla vůbec žádná legrace…,” zaglosoval vydavatel publikace Retro Republika Pavel Mészáros, majitel AOS Publishing.

Foto Jaroslav Hauer

Facebook komentáře