Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Literatura Gastronomie

Akci Čtení ti sluší 2020 zahájil livestream s patronem projektu Janem Potměšilem

Jan Potmesil v knihovne

Netradičním zahájením odstartoval projekt, který je čtenářům z minulých ročníků známý jako Kniha ti sluší a letos poprvé dostal podobu nové společné iniciativy Svazu českých knihkupců a nakladatelů (SČKN) a Unie vydavatelů s názvem Čtení ti sluší – Čteme s důvěrou.

V prozatím uzavřeném knihkupectví v centru Prahy se 23. dubna sešli spisovatel, nakladatel a předseda SČKN Martin Vopěnka, Václav Mach za Unii vydavatelů a ambasador kampaně herec Jan Potměšil. V online přenosu společně pozvali čtenáře do knihkupectví, která se na základě rozhodnutí vlády otevřou už v pondělí 27. dubna a kde mohou při nákupu knih využít dárkové poukazy. Od května by pak měly přivítat své zákazníky také prodejny knih v nákupních centrech.  ZÁZNAM ZE ZAHÁJENÍ ČTENÍ TI SLUŠÍ 2020: www.youtube.com/watch?v=UPcO2AgvWHI

Jan Potmesil v knihovneAkci Čtení ti sluší 2020 zahájil livestream s patronem projektu Janem Potměšilem a jeho hosty.

Dárkové poukazy bude možné využít ve znovuotevřených knihkupectvích už od pondělí 27. dubna.

Každoročním hlavním záměrem kampaně je obrácení pozornosti na knihu jako nenahraditelnou součást lidského života. Během jednoho týdne se koná přes 150 různých setkání s autory a besedy v knihovnách i knihkupectvích.

Hlavním tématem letošního ročníku se ale stalo „znovuotevření knihkupectví“ v rámci rozvolňování protiepidemických opatření a s tím související apel na čtenáře a milovníky knih: Přijďte si od pondělí udělat radost něčím ke čtení – podpoříte tím svého knihkupce i oblíbeného nakladatele.
K dispozici jsou během akce Čtení ti sluší akční slevy na objednání předplatného novin a časopisů. Dárkový kupon v hodnotě 50 Kč je možné od 23. dubna do 3. května nalézt vložený ve vybraných tištěných novinách a časopisech nebo si jej můžete stáhnout a vytisknout z webu www.knihatislusi.cz. Aktuální seznam prodejních míst, kde a kdy lze knižní poukázky využít nebo jak objednat v akci předplatné novin a časopisů, najdete na webové adrese www.ctenitislusi.cz.

Záměrem kampaně Čtení ti sluší s podtitulem Čteme s důvěrou bylo především podpořit českou knižní a mediální kulturu a informovat veřejnost o tom, co obnáší práce knižních nakladatelů a vydavatelů novin a časopisů.

Termín konání od 23. dubna do 3. května samozřejmě není náhodný – 23. duben je Světovým dnem knihy a autorských práv, který se slaví od roku 1995 pravidelně ve více než 100 zemích světa. Organizace UNESCO pro něj vybrala právě 23. duben, kdy zemřeli dva velcí literáti, William Shakespeare a Miguel de Cervantes. Na 3. květen připadá každoročně od roku 1993 Světový den svobody tisku, významný den OSN, který je příležitostí zdůraznit význam svobody tisku pro demokracii a lidská práva. V řadě zemí světa není svoboda tisku samozřejmostí. Dochází k pronásledování novinářů za jejich názory, často jsou dokonce vězněni, souzeni nebo je na ně vytvářen jiný nátlak, aby se vzdali naplňování svého poslání pravdivě informovat veřejnost. Někteří z nich dokonce položili při výkonu práce život.
Další informace najdete na stránkách projektu:   www.knihatislusi.cz, www.casopistislusi.cz a www.novinytislusi.cz.

Kniha ti sluší: Svaz českých knihkupců a nakladatelů, www.knihatislusi.cz
Marcela Turečková, tureckova@sckn.cz
Svaz českých knihkupců a nakladatelů, Fügnerovo náměstí 3, Praha 2, www.sckn.cz

Noviny ti sluší – Časopis ti sluší: Unie vydavatelů ČR , www.novinytislusi.cz, www.casopistislusi.cz
Ing. Václav Mach, vaclav.mach@unievydavatelu.cz
+420 608 014 683, Unie vydavatelů, Pobřežní 370/4, Praha 8, www.unievydavatelu.cz

Mediální servis
Vladana Drvotová, vladana@2media.cz, 2media.cz, s.r.o., Pařížská 13, Praha 1,
www.facebook.com/2media.cz, www.instagram.com/2mediacz, www.2media.cz

Related posts

Kdepak Komenský, Špaček je učitelem národů

Jaroslav Hauer

V Hot Peppers byla pokřtěna Kniha Alexandry Veliké STRIPTÉRKY Velkého jablka

Šebík

Husobraní a Cider festival ovládnou Smíchovskou náplavku už 20. 10.

Jaroslav Hauer

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady