Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
DomůKulturaFilmLETNÍ SCÉNA NA STŘELECKÉM OSTROVĚ SÁZÍ NA ČESKOSLOVENSKOU FILMOVOU KLASIKU .

LETNÍ SCÉNA NA STŘELECKÉM OSTROVĚ SÁZÍ NA ČESKOSLOVENSKOU FILMOVOU KLASIKU .

LETNÍ SCÉNA NA STŘELECKÉM OSTROVĚ SÁZÍ NA ČESKOSLOVENSKOU FILMOVOU KLASIKU .

Praha v době Československa. V tomto duchu se ponesou tři srpnové večery na Střeleckém ostrově v Praze. Jak probíhal takový pěvecký konkurs? Co zažívala věhlasná netradiční autorská divadla či kultovní Pražský výběr?

Nenechte si ujít projekce snímků Pražákům, těm je hej, Pražská pětka a Konkurs / Kdyby ty muziky nebyly, které právem patří ke špičce československého nezávislého filmu.

„Hned třikrát nabízí letní kino na Střeleckém ostrově příležitost pohlédnout do pražské metropole za dob Československa. V úterý 18. srpna promítáme film Pražákům, těm je hej, kteří ocení především fanoušci Pražského výběru. V pondělí 24. srpna přijde na řadu snímek Pražská pětka, který v pěti filmových povídkách představuje pět pražských divadel. Poslední srpnový den bude patřit dokumentárnímu Konkursu, složenému z autentických záběrů z pěveckého konkurzu i ze zákulisí divadla Semafor,“ představuje filmovou nabídku Letňáku 2015 – Léta pro Pražany jeho mluvčí Tomáš Kopečný.

„Do minulosti československého národa se dostaneme i s česko-polským snímkem Hořící keř, který je inspirovaný reálnými postavami a skutečnými událostmi odehrávajícími se po upálení Jana Palacha. Silný a temný příběh mohou diváci vidět v pátek 21. srpna. Všechna uvedená promítání začínají vždy od 21 hodin,“ doplňuje Tomáš Kopečný.

Tím však filmová produkce na Střeleckém ostrově nekončí. V srpnu mohou zájemci dále zhlédnout krimi film Příběh Kmotra či divácky oblíbený politicko-satirický seriál Kancelář Blaník. Ze zahraniční nabídky budou uvedeny snímky Nespoutaný Django, Záhada hory mrtvých, Love song nebo Pátrání po Sugar Manovi.

Bližší informace o programu na stránkách www.letnak.cz.

Facebook komentáře

Sdílejte články