Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
DomůKulturaDivadloKvětnový kulturní tip: humor, drama, film, hudba, hry… zábava i poučení pro každého v La Fabrice

Květnový kulturní tip: humor, drama, film, hudba, hry… zábava i poučení pro každého v La Fabrice

Květnový kulturní tip: humor, drama, film, hudba, hry… zábava i poučení pro každého v La Fabrice

Oblíbená La Fabrika v pražských Holešovicích v květnu potěší diváky všech generací a žánrových preferencí. Připraven je nejen lákavý program, například představení ÓM kultovního dua Thomas & Ruhller nebo hořká komedie Zakázané uvolnění, ale také několik mimořádných, zdarma přístupných akcí.

Ve čtvrtek 28. května se La Fabrika zapojí do projektu Máme otevřeno, který zpřístupní a propojí kulturní instituce na Praze 7, a v neděli 31. května se účastní Rodinného dne Prahy 7 na Výstavišti Praha – Holešovice.

Thomas & Ruhller – ÓM

27. 5. / 20.00 h / Vstupné: 350 Kč / studentské (omezený počet): 200 Kč

Kultovní holandské duo Thomas & Ruhller existuje už třicet let a svoji improvizační show s úspěchem představilo v mnoha zemích světa. V květnu legendy dorazí – přesněji řečeno krůček za krůčkem se velmi tiše, takřka nepozorováni dostaví – do La Fabriky! Aleš Najbrt a Jan Slovák z divadla Sklep jako dva tajemní Holanďané stále překvapují, inspirují a fascinují. Třicet let týrají svá těla a publikum pomalými pohyby. Thomas & Ruhller: Improvizace, filozofie, ekvilibristika, fullcontact a hlavně neuvěřitelná zábava! Ty dva si budete pamatovat navždy.

Máme otevřeno – prohlídka, film, hudba

28. 5. / 18.00 h / VSTUP ZDARMA

Akce organizovaná Centrem současného umění DOX otevře a propojí kulturní instituce v Praze 7.

18.00 Komentovaná prohlídka La Fabriky

19.00 FILM. NÁSILÍ. BALKÁN.

Film Kruhy režiséra Srdana Goluboviće se odehrává v násilnických 90. letech, komentovat ho bude Lordan Zafranović, nejlepší režisér násilí ve druhé světové válce, a jugoslávskou debatu nenásilně povede Slobodanka Radun.

21.00 Dva sehraní muzikanti Tomáš & Adam kombinují jazz/reggae/pop/soul jen pomocí piana, bicích a padu. Není to málo? Není, přijďte se podívat.

Zakázané uvolnění

30. 5. / 19.30 / Vstupné: 350 Kč

Únos nevěsty…hokejistická hospoda…bouřka…právě probíhající semifinále mistrovství světa v hokeji…Bar je plný alkoholu, jukebox plný songů a ženich nejde a nejde…Jak tohle dopadne? Hořká komedie, ve které se setkávají tři mladé ženy v jednom čase a prostoru, aby zde nemilosrdně rozebraly své životy, vztahy a především muže. Tři zkušenosti, tři příběhy, tři pohledy na svět a jedno

dramatické vyústění… V hlavních rolích divadelní hry Petra Kolečka, která se dočkala filmové adaptace v režii Jana Hřebejka, se představí Zuzana Stavná, Hana Vagnerová a Tereza Hofová.

Rodinný den Prahy 7 na Výstavišti Praha – Holešovice

31. května / 13.00 h / VSTUP ZDARMA

Návštěvníci netradičního rodinného dne se mohou těšit na dílnu Akademie malých architektů, kde si děti mohou z veteše postavit věže, okénka, domečky a možná i celé město. Připraveny budou četné hry a hračky pod širým nebem i bojovka o volné vstupenky na představení zúčastněných divadel, včetně La Fabriky. Více informací a rezervace vstupenek: www.lafabrika.cz


ZDROJ: 2MEDIA

Facebook komentáře

Sdílejte články