Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Kultura v Praze Výtvarné umění Praha

Expozici barokního umění NG Praha ve Schwarzenberském paláci mají před revitalizací návštěvníci možnost vidět už jen do 6. ledna.

Expozici barokního umění NG Praha ve Schwarzenberském paláci mají před revitalizací návštěvníci možnost vidět už jen do 6. ledna.

Národní galerie Praha přichází s plánem kompletní revitalizace a zcela nové koncepce sbírkové expozice Starých mistrů.

V renesančním Schwarzenberském paláci v současnosti vystavuje významnou část Sbírky starého umění Národní galerie pod názvem Od rudolfínského umění až po Baroko v Čechách. Na třech podlažích je umístěno 160 soch a 280 maleb pozdně renesančního a barokního umění od předních sochařů a malířů – Matyáše Bernarda Brauna, Karla Škréty, Petra Brandla, Antonína Kerna i Jana Kupeckého.

Utváří se zcela nová koncepce sbírkové expozice Starých mistrů. V ní budou poprvé vystavena bok po boku díla českých i světových starých autorů. Vedle maleb Petra Brandla a Karla Škréty se tak dostanou práce Albrechta Dürera, El Greca, Rembrandta či Lucase Cranacha. Do Schwarzenberského paláce se totiž přesune část sbírky, která je v současnosti vystavena v protilehlém Šternberském paláci. V rámci revitalizace paláce bude obnoven původní vstup z Hradčanského náměstí přes nádvoří Schwarzenberského paláce.

Do uzavření expozice 6.1. probíhají každý den komentované prohlídky zdarma, které najdete na https://www.ngprague.cz/komentovane-prohlidky-a-prednasky.  Otvírací doba expozice je  od úterý do neděle 10–18 h, ve středu 10–20 h.

Z TZ zpracoval Petr Ondrášek, foto © NG Praha

SCHWP - 2 patro 2013 foto Jan Diviš,  M. SlezákovaPetr Brandl, Simeon s Ježíškem, kolem 1730, olej, plátno, 78x60 cm

Related posts

Pedikúra slůňat v Zoo Praha

Afri

Rockovou operu Faust oživí artisté z Teatr Novogo Fronta

Šebík

Pražské Quadriennale 2019 zahájeno, představí se expozice ze 79 zemí a přes 800 umělců

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady