Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz

Ke kulatým narozeninám první české topmodelky Pavlíny Pořízkové vychází její autobiografický román LÉTO MODELKY

Ze spolupráce dvou úspěšných žen, spisovatelky Martiny Formanové a modelky Pavlíny Pořízkové, vznikla úspěšná kniha Případ Pavlína (2014) s dosavadním prodejem

20 tisíc výtisků. Nyní vydává Eroika autobiografický román Léto modelky, jehož autorkou je sama Pořízková. Kniha vychází u příležitosti jejích 50. narozenin, které bývalá světová supermodelka oslaví 9. dubna.

Píše se rok 1980 a patnáctiletá dcera českých emigrantů Jiřina přijíždí ze Švédska do hlavního města módy Paříže, aby zkusila štěstí jako modelka. Nikdo tu neumí vyslovit její jméno, nabubřelý svět modelingu se na zakřiknutou a chudou dívku dívá skrz prsty, agentury i fotografové se k ní chovají přezíravě. Jiřina, která je doma nešťastná, zoufale touží po jiném, lepším životě. Má sice obyčejné sny patnáctiletých dívek: chce se zamilovat a být milovaná, mít kamarádky, peníze na hezké oblečení a desky, ale jejím největším snem je prosadit se jako modelka. Pro svou kariéru je rozhodnutá udělat všechno, co se po ní žádá. Touží se podobat zářivým kráskám z lesklých obálek časopisů, být žádaná, obletovaná a slavná. Ale pod pozlátkem luxusních šatů, ohromujících honorářů, zahraničních cest a večírků s celebritami číhá jiný, mnohem drsnější svět: svět drog, sexu za úplatu a bezohledné manipulace. A cena za život na výsluní často bývá až příliš vysoká.

Facebook komentáře

Sdílejte články