Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz

Kardinál Dominik Duka požehnal novému hasičskému vozu

Hasičskému automobilu značky Ford, který bude ode dneška sloužit jednotce sboru dobrovolných hasičů městské části Praha 1, dnes odpoledne na jejich základně v Novomlýnské, požehnal kardinál Dominik Duka.

Jednotka hasičů působící na území Prahy 1 byla založena teprve před dvěma roky, svou aktivitou se však již mnohokrát zapsala do podvědomí obyvatel. Naposledy o sobě dala vědět při letošních povodních, kdy pomáhala se stavbou protipovodňových zábran, likvidovala následky povodní a účastnila se bourání všech úseků zábran na území Prahy 1.

 

Automobil značky Ford byl pořízen z prostředků Hl.m. Prahy a jeho následné úpravy a výzbroj financovala Městká část Praha 1. Je určen především k zásahům na území Prahy 1, ale na vyžádání může být jednotka vyslána kamkoli na území Prahy. Na své palubě veze čerpadla, hadice a další hasičskou techniku, je však zároveň připraven i na technické zásahy. Jednotka se též může pochlubit i nově opravenou garáží pro tento vůz. Při dnešním požehnání vozu a praporu SDH, kardinál Dominik Duka zdůraznil význam hasičských spolků, jak po stránce občanské vzájemnosti, tak z hlediska pomoci bližním a své obci. Zároveň popřál celé jednotce vytrvalost ve službě a každého jejího člena doporoučel ochraně Matky Boží Pany Marie a sv. Floriána, patrona hasičů. V modlitbě též prosil za občany Prahy, aby byli chráněni od nástrah živlů a žili v pokoji a bezpečí. Zúčastnění si po skončení slavnostního ceremoniálu mohli prohlédnout nový hasičský vůz, základnu sboru i novomlýnskou vodárenskou věž, která celému areálu dominuje.

 

 

 Text / foto:                                                                       Vít Hassan

Facebook komentáře

Sdílejte články