Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Hudba Kultura Reportáže

Kapelu Three Days Grace přivítala plná Malá sportovní hala

Kanadská kapela Three Days Grace vystoupila v Praze v Malé sportovní hale a my byli u toho! TDG zavítali do České republiky již v roce 2015, kdy byli mezi účastníky festivalu Rock for People. Včerejší večer byli v Česku podruhé.

Již před koncertem byl daný program večera. Avšak k naplánovaným časům je většina lidí skeptická, protože ne vždy kapely časový plán dodrží. To však nebyl případ této rockové party z Kanady a jejich předkapely z Anglie. Tou byli  We Are The Oceans a na podiu se objevili ve 20:00, tak jak bylo původně řečeno. Jakmile kapela začala se svou první písničkou, objevil se problém ve zvučení. Hlas zpěváka Liama Crombyho byl pohlcen, hudba vyčnívala. Ihned došlo k nápravě a druhou písničku si “kotel” užil se vším všudy. Fanoušci kapely Three Days Grace nejdřív těmto londýnským hochům dávali spokojenost najevo velmi nejistě, žádné velké ovace se nekonaly. Liam se však nedal zahanbit, začal více komunikovat s publikem a nakonec se skupina velkých ovací dočkala. Dokonce se frontmanovi kapely podařilo lidi v hale rozezpívat. Nebyl to sice moc úspěšný pokus, jelikož se fanoušci do krátké věty v textu po chvíli zamotali, ale tuhle anglickou partu to i tak potěšilo.

Po konci vystoupení We Are The Oceans proběhla rychlá výměna hudebních nástrojů i jejich ladění a následovala chvilka napětí. Three Days Grace vyšli na stage opět podle plánů, ve 21:15 a začali hned s velkou dávkou energie. Prvním song, který zazněl byl I am machine a “kotel” se dostával rychle do varu. Matt Walst s fanoušky komunikoval od první chvíle, podium bylo postaveno co nejblíže publiku a tak si mohli obdivovatelé s jejich idolem třeba podat ruku. Matt se během koncertu několikrát pokusil skočit do diváků, ale nepodařilo se mu dostat dál než do prvních řad. U této kapely nelze zmínit jedinou chybu. Hudba i akustika velmi dobrá, výběr setlistu taktéž stojí za pochvalu, písničky na sebe navazovaly a byly poskládané tak, aby neubíraly koncertu tempo. Zpěvák nešetřil energií ani při dalších hitech, jako např. Just Like You, So What, Pain, Human Race nebo Home. To samé se dalo říct i o fanoušcích, ty s kapelou naprosto spolupracovali a aplausy byly čím dál tím hlasitější.

Přesto, dle očekávání, měly největší ohlas hity I Hate Everything About You a Never Too Late. Tyto songy původně nahrál bývalý zpěvák Adam Gontier, ale Matt Walst se jich zhostil skvěle, vše zazpíval čistě a také proto byl odměněn pro zpěváka tím nejcennějším – křikem a potleskem od fanoušků.

Kapela odehrála 90 minutový koncert, který se nedá zkritizovat. Původně měli Three Days Grace hrát v klubu Roxy, díky velkému zájmu se přesunuli do Malé sportovní haly, což byl skvělý tah a kdo ví? Příště je můžeme přivítat třeba v Tipsport aréně.

 

 

Podobné příspěvky

Kdo z muzikálu Galileo se nevešel do kostýmu?

Jaroslav Hauer

SuperStar Vlasta Horváth: Odskočil si od rodiny a práce, ovládla ho virtuální realita

Jaroslav Hauer

Polské dny v Praze startují! Představí kulturu, gastronomii a cestovní ruch našich severních sousedů

Šebík

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady