Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
Hledejte cokoli zde na webu
DomůKulturaJiž tento týden: Luca di Fulvio v Praze

Již tento týden: Luca di Fulvio v Praze

Již tento týden: Luca di Fulvio v Praze

Zbývají pouze tři dny do velkolepé události! Ve čtvrtek (10. listopadu) navštíví Prahu italský spisovatel Luca di Fulvio, kde v rámci autogramiády představí svůj nový bestseller Dítě, které v noci našlo slunce. Jaká kniha bude a na co se můžeme těšit?

Luca di Fulvio sice nepatří mezi největší literární celebrity, přesto si dokázal získat nemalý zástup obdivovatelů. V České Republice prorazil v roce 2008 s knihou Chlapec, který rozdával sny a o pět let později zaujal románem Dívka, která se dotkla nebe. Obě knihy se záhy po svém vydání, staly světovými bestsellery a vydobyly si své místo na slunci. Chlapec, který rozdával sny uchvátil svět svým pohledem na newyorské podsvětí v kombinaci s houževnatosti snu, který zvítězí nad tvrdou realitou. Dívka, která se dotkla nebe naopak poutá něžností a krásou, byť se jedná o nelítostné období vzniku prvního židovského ghetta v Evropě.

S knihou Dítě, které v noci našlo slunce se tentokrát podíváme hlouběji do historie. Autor vypráví příběh šlechtického synka Marcuse, jehož rodina je jedné noci při krvavém povstání vyvražděna. Hlavní hrdina nachází útočiště mezi skromnými vesničany, kde na něj čeká i štěstí, ale touha po pomstě je větší. Pouští se do krutého boje za svobodný a spravedlivý život, jeho cesta je však dlouhá a střetává se s nejtemnějšími stránkami lidské existence! Luca di Fulvio si jako vždy nebere servítky, nebojí se barvitého popisu a nechává své čtenáře v neustálém napětí (tak, jak to mají rádi).

Nenechte si ujít jedinečnou příležitost získat podpis od svého oblíbeného autora. Autogramiáda se uskuteční 10. listopadu od 17 hodin v obchodním centru Arkády Pankrác v Praze. Bude to stát za to…

Facebook komentáře

Sdílejte články