Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Hudba Kultura Tiskové Zprávy Zprávy z Prahy

Jan Toužimský: Baví mě energie celé Anny Kareniny i má role osudového milence.

PRAHA, 21. leden 2016 – V sobotu 23. ledna uvádí RockOpera Praha další reprízu své nejnovější opery Anna Karenina. V jedné z mužských rolí se představí zpěvák, hudebník a frontman skupiny Arakain Jan Toužimský,

který se svou postavou Alexandra Vronského zamíchá celým dějem a ovlivní osud hlavní hrdinky. Speciálním zpestřením představení bude křest nového animovaného klipu Kopačky a také koncert skupiny Matahari, jejíž frontmankou je představitelka Darji Oblonské zpěvačka Žántí. Celý program začíná v pražské RockOpeře Praha od 17 hodin.

„Alexandr Vronskij je pro mě symbolem vysvobození, je pro Annu Kareninu únikem ze světa plného chladu, prázdnoty a nepochopení, kde hrají hlavní roli morální a společenská pravidla a kariérní ambice. Hledá v něm naplněný a šťastný život a lásku bez konvencí, která jí však bohužel povede až k sebevraždě. Annu miluje, ale postupně trpí její žárlivostí a paranoidními představami a pak se cítí zodpovědný i za její smrt. Tu roli si užívám, ale baví mě energie a náboj celého představení, je to skvělá rocková show a stojí za to ji vidět,“ říká představitel Alexandra Vronského zpěvák Jan Toužimský, který spolu s Pavlou Forest a Žántí mimo jiné nazpíval první singl opery Anna Karenina s názvem Kopačky.

Křest animovaného klipu, jehož autorkou je výtvarnice Michaela Fišerová, bude součástí sobotního představení Anny Kareniny. Na programu bude dále koncert kapely Matahari, ve které si fanoušci budou moci zase poslechnout zpěvačku a členku souboru RockOpera Praha Žántí.

Opera Anna Karenina se inspiruje známým příběhem o zásahu vášně do osudu poměrně vyrovnaného manželského páru na motivy románu Lva Nikolajeviče Tolstého. Místo v prostředí carského Ruska se však odehrává v současném světě motorkářů. V ústřední trojici se kromě Jana Toužimského mohou diváci těšit na Jiřího Zonygu coby Alexeje Karenina a zejména na hlavní hrdinku Annu Kareninu v podání Pavly Forest.

Klasickému příběhu v rockově-metalovém zpracování odpovídá i vizuální podoba představení, která kromě energické hudby a dechberoucích artistických čísel nabídne i originální kostýmy, stylové masky, ohnivou a světelnou show. „RockOpera je výjimečná v tom, co dělá. Spojuje tvrdou rockovou a metalovou hudbu s pestrými příběhy, spojuje emoce a vášně. Je to pokaždé neuvěřitelná energie, úžasná atmosféra, skvělá muzika, a to hlavně díky lidem, kteří do toho jdou vždycky naplno,“ dodává Toužimský.

Related posts

Mandrage vyráží na druhou část Všechny kočky tour

Jaroslav Hauer

Galerie hlavního města Prahy – expozice bude znovu otevřena 1. srpna 2015.

Šebík

Kraj rozdělí 50 miliónů od ministra zdravotnictví krajským nemocnicím

Šebík

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady