Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Hudba

PETRA JANŮ vydává po osmi letech nové album a vyráží na turné

Nové album s názvem Blázni nahrála se skupinou Amsterdam a nejlepší kusy představí na svém nadcházejícím turné Léta bláznivá.

 “Název charakterizuje, mírně řečeno, dramaturgickou pestrost,” vysvětluje zpěvačka. Album má rockovější a lyričtější rovinu, nechybí “velký” song z kategorie Petřiných evergreenů (Nelituj), vášnivé tango (Blázni), rockové nářezy (Slzy ve vaně, Proč padaj hvězdy, Slova) ani vánoční skladba (Píseň o poutnících). Na písních se autorsky podíleli členové Amsterdamu Pavel Lochman a Roman Steffl, dvojice Michaela Dlouhá (hudba) a Tomáš Tajchner (texty) a tři písně si Petra vybrala ze své dosavadní diskografie a s kapelou jim dala nový kabát: dvě pro ni napsali Ota Petřina se Zdeňkem Rytířem a jednu Petra Janda s Evženem Satranem.

   “Musím říct, že jsem zatím neměla žádnou desku, kterou bych si po natočení víc jak jednou nebo dvakrát pustila. Tuto si pouštím pomalu každý den a vůbec nic mi na ní nevadí a nic mě neštve. To se mi ještě nestalo,” hrdě přiznává Petra Janů.

V polovině října vyjíždí Petra Janů na koncertní turné po České republice. Kromě hitů, které pro ni napsali Petr Janda, Ota Petřina, Karel Svoboda a další, představí samozřejmě i novinky z nového alba Blázni. Hostem turné je Václav Noid Bárta, koncert v Lucerně posílí ještě Petr Kolář.

Petra Janů patří mezi legendy české pop music, na domácí hudební scéně pohybuje již 45 let. Získala tři Zlaté slavíky. Od roku 1972 vystupovala v divadle Semafor, svoje první album Motorest (se skupinou Pro-rock) vydala v roce 1977. Mezi její největší hity patří: Motorest, Exploduj!, To máme mládež, Jedeme dál, Moje malá premiéra, Už nejsem volná, Není nám už sedmnáct, Říkej mi, S láskou má svět naději. Od devadesátých let vystupuje také v muzikálech.

Album vyjde 22. září.

.

Podobné příspěvky

Pražský festival Mezi ploty letos nabídne 120 vystupujících

Jaroslav Hauer

Peter Nagy: křest CD 2015 „ROCKmi overené“

Šebík

Benefiční večer na pořízení slepeckého psa

Jaroslav Hauer

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady